کدخبر: ۳۷۳۷۴۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

گزارش نیمروز بازار‌های جهانی + نمودار

طلا همچنان بی رمق /صعود در بازار نفت متوقف شد

اقتصادنیوز : قیمت هر اونس طلا در نیمروز سه شنبه ۰.۱ درصد کاهش یافت. اما قیمت هر بشکه نفت خام وست تگزاس، پس از افزایش‌های دیروز، ۰.۳ درصد کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت اونس طلا در نیمروز، روز دوم بازار‌های جهانی 2 دلار کاهش یافت. قیمت هر اونس طلا در ساعت 2 بعد از ظهر بر روی 1886 دلار قرار گرفت.

قیمت طلا در دو روز آغازین بازار در کمین مرز 1900 دلار قرار دارد. حتی اخبار واکسن مدرنا هم نتوانست این بازار را از قرار گرفتن در این حدود قیمت منصرف کند. البته با وجود آرامی و بی رمقی در این سطح از قیمت ممکن است با باز شدن بازار کالای نیویورک در ساعت 4:30 بعد از ظهر بازار جهانی طلا دچار نوسانات شود.

به گفته تحلیل‌گران با توجه به مقاومت کف 1860 دلار انتظار می‌رود این نوسانات رو به افزایش باشد. سطحی که سرمایه‌گذاران به آن چشم دوخته اند سقف 1900 دلار است. 

نمودار طلا

بازار دیگر فلزات گران‌بها اما امروز مانند چند روز گذشته بیشتر نزولی بوده است. قیمت هر اونس نقره با افت 0.7 درصدی به 24.57 دلار رسید. پلاتین 0.7 درصد کاهش یافت و بر روی 918.8 دلار قرار گرفت، در حالی که پالادیوم با 0.4 درصد به 2323 دلار کاهش یافت.

توقف یا وقفه صعود در بازار نفت

قیمت نفت خام که در دو هفته گذشته وضعیتی بسیار صعودی را طی کرده است امروز نیز کمی افزایش داشت. این افزایش‌ها درحالی است که شیوع کرونا در جهان و مخصوصاً آمریکا در حال رکوردشکنی است. قیمت هر بشکه نفت خام وست تگزاس با 2 سنت افزایش به 41.32 دلار رسید. قیمت هر بشکه نفت خام وست تگزاس که 16 روز پیش بر روی 33 دلار بود در عرض 10 روز به 43 دلار، یعنی بالاترین قیمت آن در 70 روز گذشته رسید. جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت ارزی اوآدا گفت: اعلامیه واکسن مدرنا بیشترین تأثیر را در بازار کالا‌ها در نفت خام گذاشت.

نمودار نفت خام

این مطلب برایم مفید است
67 نفر این پست را پسندیده اند