رویداد‌های مهم اقتصادی در هفته جاری + جدول

دو راهی بازار طلا در هفته پیش رو

کدخبر: 378932
اقتصادنیوز : دو هفته تا پایان سال میلادی باقی مانده و اکنون پیش‌بینی‌های پیشین بسیاری از تحلیل‌گران مبنی بر اونس بالای 2000 دلار، بسیاری رویایی به نظر می‌رسد. آمار و ارقام اقتصادی این هفته، قیمت طلا را یک کانال از این هدف دور‌ خواهند کرد یا نزدیک؟

به گزارش اقتصادنیوز، در پایان هفته کاری بازار‌های جهانی، قیمت هر اونس طلا بر روی 1838 دلار بسته شد. با وجود عدم تغییر قیمت پایانی نسبت به قیمت آغازین، بازار طلا شاهد 50 دلار نوسان بود. بالا‌ترین قیمت هر اونس طلا در هفته گذشته 1875 دلار و پایین‌ترین آن 1825 دلار بود. با وجود این نوسانات اما نکته مهم برای بازار طلا  صعود یا سقوط آن به کانال 1900 یا 1700 بود در هفته قبل سقف مقاومتی 1880 و کف حمایتی1820 در طول  هفته پایدار مانده ‌اند. آیا این هفته نیز قیمت طلا به تکرار نوسان بین این سقف و کف یاد شده ادامه می‌دهد؟ رویداد‌های اقتصادی که می‌توانند بر این روند تأثیر گذارند کدامند؟

داده‌های دیدنی هفته 

شاخص سالانه تولیدات صنعتی چین قرار است، ساعت 5:30 دقیقه روز سه شنبه منتشر شود. آمار پیشین 6.9 درصد بوده و آمار پیش‌بینی‌شده 7.0 درصد تخمین شده است. شاخص تولید صنعتی که خروجی تولید صنعتی  را محاسبه می‌نماید، از مهم‌ترین نماگرهای کوتاه مدت اقتصادی است. شاخص تولید صنعتی به دلیل عدم تأثیرگذاری در تغییرات قیمت از کاربردی گسترده در مطالعات اقتصادی برخوردار است.  

شاخص قیمت مصرف‌کننده ماه نوامبر اتحادیه اروپا شاید مهم‌ترین آمار  روز  پنج‌شنبه باشد. این شاخص تغییرات سطح قیمت سبد بازار کالاهای مصرفی خدمات خریداری‌شده توسط خانوارها را نشان می‌دهد.  این شاخص یک برآورد آماری است از قیمت برخی اقلام مصرف‌کنندگان است، قیمت این اقلام به‌صورت دوره‌ای جمع‌آوری می‌شود و تغییرات آن نشان‌دهنده میزان افزایش یا کاهش هزینه مصرف‌کنندگان است. این آمار قرار است ساعت 13:30 دقیقه روز پنجشنبه منتشر می‌‍‌‌شود. آمار پیشین 0.3 درصد بوده و آمار پیش‌بینی‌شده انتظار می‌رود بدون تغییر 0.3 درصد اعلام شود. 

تقویم اقتصادی

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما