بیت کوین می تازد، طلا آرام پیش می رود

آرامش در آخرین روز بازار سال 2020

کدخبر: 382863
اقتصادنیوز : بازار جهان که طی یک سال اخیر به شدت تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است، روز آخر خود را تا این لحظه بدون نوسان شدید و با آرامش درحال گذران است.

به  گزارش اقتصادنیوز، در آخرین روز سال 2020، بازار با آرامش در حال حرکت است و به نظر می‌رسد نوسان زیادی را شاهد نباشیم.

براساس گزارش کیتکو، پس از روز کاری چهارشنبه، طلا با افزایش بسیار اندک 0.01 درصد در بازار معاملات اروپا حرکت می کند. هر اونس نقره با 0.30 درصد کاهش با 26.51 دلار معامله می شود اما خیلی از بالاترین قیمت خود در هفته فاصله نگرفته است.  

خبرهای جدید در بازار

دربازار سهام، نیک کی225، 0.45 درصد و ASX  1.43 درصد کاهش داشته است. خبر واکسن کرونا که در چین منتشر شد می توانست به احساسات سرمایه گذاران در منطقه کمک کند. واکسن ویروس کرونا سینوفرم (CNBG) چین برای استفاده عمومی تأیید شده است.

ویدمان از بانک مرکزی اروپا نیز اظهار داشت که انتظار ندارد بانک های مرکزی نرخ بهره را برای همیشه پایین نگه دارند. اگرچه نظری مانند این، هیچ تأثیری فوری نخواهد داشت اما جالب است. 

شاخص های آسیا در 2020

بر اساس گزارش سی ان بی سی، با نزدیک شدن به پایان سال 2020 ، به نظر می رسد که یک سال پرنوسانی برای بازارهای آسیا و اقیانوسیه درحال به اتمام رسیدن است. زیرا جهان همچنان به دنبال بهبودی و رهایی از بیماری همه گیر ویروس کرونا است.

شاخص شنژن چین یکی از شاخص ترین بازارهای منطقه است که در سال 2020، 38.73 درصد افزایش یافته است. شاخص CSI 300 این کشور که بزرگترین شرکت های ذکر شده در سرزمین اصلی را ردیابی می کند ، همچنین با رشد 27.21 درصدی در سال در میان بهترین عملکردهای منطقه قرار گرفت.

نفت طلا

آرامش در بازار نفت

معامله گران نفت خام عجله نخواهند کرد که این طلای سیاه معامله شود. با همه گیری COVID-19، همه بازارهای جهان در یک دوره زمانی شاهد شوک بود و موجب شد نفت وست تگزاس اینترمدییت  در آوریل به شدت کاهش پیدا کند و تقاضای انرژی کاهش یافت.

در معاملات امروز، معاملات آتی نفت خام برنت در حدود 51.44 دلار در هر بشکه معامله شد که ارزش اسمی حدود 0.25درصد  از دست دادک همچنین معاملات آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت با معاملات نفتی 0.35درصد  افت کرد و با 48.22 دلار در هر بشکه معامله شد.

بیت کوین بیش از هزار دلار افزایش داشت

بیت کوین، تنها شاخصی که در روز آخر سال 2020، روند افزیش شدیدی را طی کرد. در روز جاری هر بیت کوین با افزایش هزار و 237 دلار به 29 هزار و 95 سنت رسید.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما