شاخص بازار ارز به کانال 23 هزار تومان بازگشت

واکنش بازار دلار به آغاز عصر بایدن

کدخبر: 387433
اقتصادنیوز: هم زمان با آغاز رسمی دوران ریاست جمهوری بایدن، بازیگران دلار در معاملات پشت خطی بیشتر خریدار شدند. این مساله منجر به آن شد که در این معاملات غیررسمی، قیمت دلار به کانال 23 هزار تومانی برود و به نقطه 23 هزار و 200 تومان برسد.

به گزارش اقتصادنیوز، برخی از فعالان، باور داشتند، بازار در روزهای قبل، شوک کاهشی ورود بایدن به کاخ سفید را پیشخور کرده بود؛ از نگاه این گروه، سفته بازان با آغاز دوران بایدن، خریدهای خود را افزایش دادند تا این پیام را به بازار منتقل کنند که منتظر افت شدید قیمت دلار در شرایط جدید نباشند.

با این حال، گروه دیگری معتقد بودند، سفته بازان به دنبال فروش دلار خود در بالاترین قیمت ممکن هستند و پس از خالی کردن دلارهای خود، از بازار خارج خواهند شد. به عبارتی می توان گفت، عده ای باور داشتند، ورود دلار به کانال 23 هزار تومان به معنای آن است که جو بازار به طور کلی تغییر کرده است و قیمت به حرکت افزایشی خود ادامه خواهد داد.

این در حالی است که گروه دیگری باور داشتند، بازار به صورت موقت افزایشی شد و پس از صعود ابتدای روز پنج شنبه به تدریج بار دیگر با امواج فروش رو به رو خواهد شد.

N2 (65)

دو نقطه مهم در بازار ارز

رفتار گذشته قیمت دلار نشان می دهد که معامله گران ارزی به دو نقطه دقت زیادی خواهند کرد. اولین نقطه محدوده 20 هزار و 800 تومانی است که به عنوان  کف قیمت فعلی دلار در نظر گرفته شده است؛ در صورتی که بازار به زیر آن نفوذ کند، موج جدیدی از فروش ها احتمالا شکل خواهند گرفت. در مقابل برای صعود به سوی سطوح بالاتر، دلار نیاز دارد که در ابتدا از محدوده 23 هزار و 800 تومانی عبور کند.

 پس از تاریخ 29 دی ماه، کمی انتظارات افزایشی در بازار تقویت شده است، ولی هم چنان احتیاط میان معامله گران وجود دارد. زمانی انتظارات افزایشی در بازار تقویت شد که حواله درهم توانست محدوده 5 هزار و 800 تومانی را حفظ کند و به بالای خط 6 هزار تومانی بازگردد. رفتن درهم به بالای 6 هزار و 500 تومان، نوید ورود خریدهای جدید به بازار را مخابره می کند.

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما