اولین روز کاری بازار جهانی چگونه گذشت؟

بیت کوین در انتظار تیم بایدن/ مزد ترس در بازار طلا

کدخبر: 388511
اقتصادنیوز : ریختن ترس بازار ها از تورم موجب بازگشت آرامش به قیمت ها شد به طوری که در روز کاری گذشته شاخص ها با نوسان زیادی روبرو نبودند. به گفته تحلیل گران قیمت بین کوین منتظر نظر تیم بایدن است و طلا برای صعود نیازمند بازگشت ترس به اقتصاد.

به گزارش اقتصادنیوز، در نخستین روز معاملات جهانی، طلا روند کاهشی داشت اما نفت افزایش اندکی را تجربه کرد.

براساس گزارش اینوستینگ، کاخ سفید می گوید تصویب طرح محرک 1.9 تریلیون دلاری رئیس جمهور جو بایدن «ضروری» است. اما بازار هنوز مطمئن نیست که سرعت پیشرفت آن چگونه است به همین دلیل دوشنبه برای قیمت طلا آرامش کمی حاصل شد.

معاملات آتی طلای فوریه (بهمن) در نیویورک پس از افت 10 دلاری و تجربه پایین ترین سطح ۱۸۴۶ دلار و ۳۰ سنت ، در قیمت هزار و ۸۵۵ دلار آرام گرفت که این مقدار نشان دهنده کاهشی یک دلاری قیمت است.در هفته‌ای که گذشت ، معاملات آتی طلا پس از دست دادن تقریبا 3.5٪ در دو هفته گذشته در مجموع ، بیش از 26 دلار یا 1.4٪ افزایش را تجربه کرده بود.

قیمت طلای نقدی در روزی که گذشت با اندکی افزایش به قیمت ۱۸۵۴ دلار رسید اما قیمت پایانی نشان دهنده کاهش ۲۴ دلاری نسبت به ۳۰ روز گذشته است.

طلا

کمبود ترس در بازار

اریک اسکولز ، استراتژیست بازار برای فلزات گرانبها در شیکاگو ، گفت: « نظر من در مورد این بازار همچنان خنثی باقی مانده است زیرا الگوی بالقوه نمودار همچنان در نمودارهای روزانه شکل می گیرد و همچنان به نظر می رسد قدرت برای خرید در حال جمع شدن است.»

اسکولز افزود: « آنچه طلا برای بازگشت به فعالیتهای صعودی نیاز دارد ، یک فضای کلان چشمگیر یا بازگشت به ترس از تورم است.تا زمانی که این اتفاق نیفتد ، طلا احتمالاً در این محدوده باقی خواهد ماند و یا حتی به سمت پایین آمدن قیمت ها خواهد رفت.»

البته در هفته های اخیر بازار طلا همه چیز بود به جز بهشتی برای سرمایه گذاری امن. زیرا به نظر می رسد هنوز فعالان نمی دانند تیم اقتصادی بایدن برای بهبود وضعیت اقتصادی چه اقدام هایی را انجام خواهد داد.

 

توجه به آینده اوپک پلاس

براساس گزارش های منتشر شده از کشورهای نفتی، کشورهای عضو اوپک پلاس ۸۵ درصد توانست به تعهد خود برای کاهش عرضه نفت در بازار پایبند باشند. این گروه که کشورهای نفتی مانند روسیه را دربر دارد، قرار بود ۵۰۰ هزار بشکه بیشتر نفت های خود را در بازار کاهش دهند. این درحالی است که میزان پایبندی این گروه در ماه گذشته حدود ۱۰۱ درصد بوده که به معنی کاهش بیش از تعهد آنها در بازار بوده است.

اکنون قیمت هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدییت با افزایش کمتر از نیم درصد به ۵۲ دلار و ۷۶ سنت رسید. نفت برنت نیز با افزایش نیم درصدی با قیمت ۵۵ دلار و ۸۴ سنت معامله شد.

آینده نامعلوم

بیت‌کوین نیز با افزایش ۵.۲۱ درصدی به ۳۳ هزار و ۳۶۴ دلار رسید در حالی که این ارز دیجیتالی به رکورد ۴۱ هزار و ۹۴۰ دلاری در ماه گذشته رسیده بود.

کارشناسان معتقدند با توجه به اینکه هنوز مشخص نیست تیم اقتصادی بایدن چه نظری را درباره ارزهای دیجیتالی دارند و چه اقدام‌هایی را انجام خواهند داد، این بازار با کاهش با افزایش ناگهانی رو به رو نخواهد شد.

بازار

 

تیتر یک
  • چه نقاطی از اونس طلا برای سکه بازان اهمیت دارند؟

    اقتصادنیوز: بازار سکه امروز تحت تاثیر سه متغیر است اما مهم ترین متغیر در بازار امروز قرار گرفتن قیمت دلار در دو نقطه…

از دست ندهید
بلیط هواپیما