معاملات پشت خطی مسیر امروز دلار را تعیین کرد؟

چشمک بایدن به قیمت امروز دلار تهران

کدخبر: 388525
اقتصاد نیوز: بازار دلار دوباره خبری شد به طوری که با انتشار یک خبر قیمت در معاملات پشت خطی تا مرز 23 هزار تومان عقب رفت.

به گزارش اقتصادنیوز، دولت بایدن از طریق میانجی‌های اروپایی ابتکاری برای گفت‌وگوی مستقیم با تهران به راه خواهد انداخت. از بعدازظهر دوشنبه، کانال های اطلاع رسانی معامله گران دلار به این خبر بسیار واکنش نشان دادند. تاثیر این خبر در معاملات پشت خطی چنان شدید بود که دلار از محدوده 23 هزار و 500 تومان پایین رفت و در آستانه مرز 23 هزار تومانی قرار گرفت.

با توجه به چنین فعل و انفعالاتی، انتظار می رود که دلار در روز سه شنبه معاملات خود را در سطح پایین تری نسبت به روز دوشنبه آغاز کند. اگر بازار کانال 23 هزار تومانی را از دست بدهد، دو نقطه 22 هزار و 500 و 21 هزار و 800 تومان را پیش رو خواهد داشت که ممکن است از ارزش دلار حمایت کنند. ماندگاری در کانال 23 هزار تومان به معنای آن است که هم چنان شانس شکست محدوده 23 هزار و 800  تومانی وجود دارد؛

دلار و سکه پشت خطی

سایه ابهام بر بازار ارز

افت یکباره دلار در معاملات پشت خطی، صحبت این روزهای پیران بازار را تایید کرد؛ آن ها به دفعات در روزهای اخیر، معامله گران آماتور را دعوت به صبر و فعالیت محتاطانه در بازار می کردند. دلیل دعوت به احتیاط این بود که هر لحظه خبری می تواند روند بازار را از حالت تعادل خارج کتد و عده ای را به شدت در معرض ضرر قرار دهد.

همچنین ببینید: چرا صف دلار سهمیه ‌ای برگشت؟

در کنار این، برخی از معامله گران باور دارند، تسلط بازارساز بر روی قیمت دلار بالا رفته است. در واقع از آن جایی که تقاضای سفته بازی از بازار خارج شده است، تاثیرگذاری بازارساز بر روی دامنه نوسان دلار بیشتر شده است. عده ای از فعالان باور داشتند، جدا از اخبار سیاسی، عاملی که جهت دلار را تغییر داد، تغییر تاکتیک بازارساز ارزی بود. صرافی های بانکی نرخ فروش خود را در روز دوشنبه بالا آوردند و این مساله میزان ورود تقاضای کاذب به بازار آزاد را کاهش داد. دو روز قبل، فاصله بین دو قیمت بازار آزاد و صرافی های بانکی، باعث شده بود که عده ای برای تهیه ارز در صف خرید قرار بگیرند.

 

تیتر یک
  • درس‌های مذاکرات آمریکا-شوروی در مورد تعامل تهران-واشنگتن (بخش اول)

    اقتصادنیوز: مارک کاتز، استاد علوم سیاسی دانشگاه جورج میسون بر این باور است که تاریخچه گفت‌وگوهای مسکو-واشنگتن در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما