همتی: دولت تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی نگرفته است

کدخبر: 392602
اقتصاد نیوز : درحالی دولت طی هفته جاری لایحه اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ را به مجلس تقدیم خواهد کرد که رئیس کل بانک مرکزی از عدم تغییر ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و کالاهای اساسی در این اصلاحیه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، عبدالناصر همتی، درخصوص تصمیم دولت در مورد ارز 4200 تومانی در اصلاحیه بودجه 1400، اظهار داشت: درخصوص بودجه حتما مسئولین محترم سازمان برنامه و بودجه اطلاعات لازم را منتشر می کنند ولی درحدی که بنده درجریان هستم نکات اصلی و کلیدی لایحه بودجه در چارچوب لایحه قبلی امروز با حضور و مشارکت تیم اقتصادی دولت بررسی شد.

بودجه3

وی درباره جمع بندی نهایی بودجه 1400 در دولت، گفت: بنظرم تا فردا لایحه بودجه در دولت نهایی بشود.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی، تصمیمی برای تغییر ارز 4200 دارو و کالاهای اساسی، در اصلاحیه لایحه بودجه 1400 توسط دولت اتخاذ نشده است.

به گزارش تسنیم، لایحه بودجه 1400 که آذرماه به مجلس رفته بود، بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق و اعمال برخی تغییرات اساسی از جمله حذف دلار 4200 تومانی، در صحن علنی مجلس رد شد.

بعد از رد کلیات لایحه بودجه در صحن علنی مجلس، دولت موظف شد تا در اسرع وقت اصلاحیه های لازم را در لایحه بودجه اعمال کند و مجدداً بودجه 1400 را تقدیم مجلس کند.

از مهمترین اختلافات دولت و مجلس در خصوص بودجه 1400، حذف ارز 4200 تومانی دارو و کالاهای اساسی بود، مجلسی ها ادامه پرداخت این نوع ارز را باعث افزایش رانت  و فساد می دانند و دولت معتقد است الان زمان حذف یکباره ارز 4200 تومانی نیست چراکه اثر مستقیم در قیمت سایر کالاها خواهد داشت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما