قیمت بیت کوین در انتظار

اولین قیمت طلا در سال ۱۴۰۰/ پیش بینی جدید از آینده طلا

کدخبر: 401044
اقتصادنیوز : قیمت طلا در اولین روز کاری خود در هفته جدید که مقارن با دومین روز سال 1400 است در سطح 1740 دلار باز شد. قیمت بیت کوین نیز 57 هزار و 234 دلار است.

براساس گزارش اقتصادنیوز، نخستین روز بازار جهانی در ۱۴۰۰ آغاز شد. طلا با قیمت هزار و ۷۴۰ بازار سال جدید را آغاز کرد. ابتدا روند افزایشی داشت و ۳ دلار صعود کرد اما بعد از آن ناگهان افت ۱۴ دلاری را به همراه داشت و وارد سطح هزار و ۷۳۰ دلار شد.

این قیمت نسبت به ۶ ماه گذشته بیش از ۶درصد یا ۱۱۶ دلار کاهش را نشان می دهد. همچنین نسبت به یک ماه پیش نیز بیش از ۳ درصد یا ۶۵ دلار کاهش داشته است.

قیمت طلا  حدود 15٪ از بالاترین حد خود در اواسط سال 2020 کاهش یافته است و استراتژیست های دویچه بانک (بانک آلمان) انتظار بازگشت چشمگیر طلا را ندارند. تغییر در بازده واقعی با کاهش نرخ اسمی به شدت کاهش یافته که این نشان دهنده پشتیبانی کمتر از فلز زرد خواهد بود.

طلا

نقل قول های کلیدی

دویچه بانک اعتقاد دارد: « یک دلار ثابت و ثبات در بازده واقعی (پس از کاهش سریع در سال 2020) برخی از روند افزایشی طلا را از بین برد. این امر اشتهای سرمایه گذاران برای طلا را کاهش می دهد ، همانطور که با سقوط موقعیت های سرمایه گذار خرده فروشی و سوداگری این اتفاق مشهود است.»

دویچه بانک پیش بینی قیمت 12 ماهه خود را اصلاح کرد، اگرچه اتفاقات غیرمنتظره یا افزایش شدید یکباره انتظارات تورمی می تواند حمایت موقت را ارائه دهد اما به طور کلی به آینده طلا خوش بین نیستند.

این بانک گفت: « پیش بینی قیمت طلا در پایان مارس 2022( آغاز سال ۱۴۰۱) : 1850 دلار در هر اونس خواهد بود.»

این در حالی است که در نظر سنجی کیتکو، سرمایه گذاران کلان آینده خوبی را برای طلا در نظر داشتند و برخی کارشناسان معتقدند تا پایان سال این فلز گرانبها می تواند دوباره وارد کانال ۱۹۰۰ دلاری شود.

 

 قیمت بیت کوین امروز دوم فروردین

با آغاز بازارهای جهانی، بیت کوین نیز روند افزایشی به خود گرفت و با اندک افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۵۷ هزار و ۲۳۴ دلار رسید. به نظر می رسد سرمایه گذاران بیت کوین در انتظار سخنرانی های رووسای بانک مرکزی در هفته جاری هستند تا ببیند موضع رسمی دولت ها به ارزهای دیجیتالی چگونه پیش خواهد رفت.

بیت کوین

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما