پاول به طرفداران ارز دیجتالی تیر خلاص زد

سقوط بیت کوین پس از دریافت خبر بد/توقف پیشروی دلار

کدخبر: ۴۰۱۱۴۳
رئیس فدرال رزرو اعلام کرد: « دارایی های رمزنگاری بسیار بی ثبات هستند ، بیت کوین را ببینید ، به همین دلیل عنوان ذخیره ارزش مفید نیستند. »
سقوط بیت کوین پس از دریافت خبر بد/توقف پیشروی دلار

براساس گزارش اقتصادنیوز، در  یک وبینار تحت حمایت بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) (سازمانی بین‌الملی که همکاری و مشارکت‌های پولی و مالی را تقویت می کند و به عنوان یک بانک به بانک‌های مرکزی، خدمات می‌دهد.) در روز دوشنبه ، رئیس فدرال رزرو ، جروم پاول ، در مورد ارز رمزنگاری شده صحبت کرد او به طور مشخص به بیت کوین اشاره کرد.

رئیس فدرال رزرو توضیح داد: « دارایی های رمزنگاری بسیار بی ثبات هستند ، بیت کوین را ببینید ،  به همین دلیل عنوان ذخیره ارزش بسیار مفید نیستند. و هیچ چیز پشتوانه آنها نیست. آنها بیشتر یک دارایی برای حدس و گمان هستند. آنها همچنین به طور خاص به عنوان وسیله پرداخت استفاده نمی شوند.»

پاول ادامه داد که با دارایی های رمزنگاری شده ، « مردم باید خطرات را درک کنند. نکته اصلی این است که نوسانات وجود دارد. همچنین برای استخراج معادن ارزهای دیجتالی نیاز به انرژی بسیار زیاد  دارد و این که هیچ چیزی از این ارز پشتیبانی نمی کند.» پس از این خبر قیمت بیت کوین سقوط کرد و در حال حاضر قیمت بیت کوین با کاهش بیش از ۵ درصد به قیمت ۵۴ هزار و ۵۴۶ دلار رسید.

بیت کوین

 

افزایش دلار متوقف شد

صعود اخیر نرخ دلار که به پشتوانه افزایش نرخ بازده اوراق قرضه رخ داده بود متوقف شد.شاخص دلار آمریکا ، که یورو را در برابر سبد معاملات تجاری شش ارز اصلی اندازه گیری می کند ، با کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا 0.21٪ کاهش یافت و به 91.69 رسید و نرخ بازده اوراق خزانه داری پس از رسیدن به بالاترین سطح 14 ماهه هفته گذشته به زیر 1.7٪ رسید.

آینده تاریک برای طلا

طبق گفته StoneX ، انتظار می رود قیمت طلا کمی بالاتر از 1730 دلار در هر اونس باشد ، این فلز گرانبها تا حراج اوراق قرضه آمریکا در این هفته حرکت ناگهانی ندارد.

رونا اوکانل ، رئیس تجزیه و تحلیل بازارهای مناطق EMEA و آسیا در StoneX گفت: « قیمت طلا امروز تا حدی صبر کرده است، در حالی که بازار حرفه ای به دنبال حراج های اوراق قرضه ایالات متحده است که در این هفته برگزار می شود.»

قیمت طلا در روزی که گذشت با کاهش ۶ دلاری رو به روشد و به هزار و ۷۳۸ دلار رسید.

بازار

نوسانات شدید قیمت نفت

نفت در تلاش است تا روند صعودی قوی خود را در چهار ماه گذشته بدست آورد زیرا محدودین های جدید کرونا در اروپا بر قیمت نفت خام تاثیر می گذارد و تلاش دارد تا از بدترین هفته از پایان ماه اکتبر بهبود پیدا کند.

وست تگزاس اینترمدیت معامله شده در نیویورک ، معیار نفت خام ایالات متحده ، قبل از اینکه فقط 15 سنت یا 0.2٪ با قیمت 61.55 دلار در هر بشکه تسویه شود ، در تمام روز نوسانات شدیدی داشت. در حالی که این WTI با رشد 2.4 درصدی نسبت به روز جمعه روبرو شده بود ، پس از افت خالص هفته گذشته( 6.4 درصدی) یه سختی توانست از ناامیدی روند بهبود پیدا کند.

معاملات جهانی لندن ، معیار جهانی نفت خام ، تنها 9 سنت یا 0.1 درصد با قیمت 64.53 دلار به فروش رسید. مانند WTI ، برنت نیز در روز جمعه صعود کرد ، با 2٪ افزایش پیدا کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید