بازار فلز گرانبها در اولین روز کاری 1400

یک بال قیمت سکه از کار افتاد

کدخبر: 401775
اقتصاد نیوز: قیمت سکه در حالی در نوروز 1400 رونمایی می شود که قیمت طلا به عنوان یکی از موتورهای این بازار از فعالیت ایستاده است و چشم انداز روشنی حداقل در کوتاه مدت ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز بازار سکه در حالی اولین روز کاری رسمی خود را آغاز  می کند که قیمت طلا علامت واضحی به معامله گران نداده است. قیمت طلا در بازار جهانی از سطح 1700 دلار پایین تر نرفته است اما در مقابل قیمت آن از مرز 1750 دلار نیز عبور نکرده است. پیش بینی ها درباره آیند قیمت صلا در هفته پیش روی بازارهای جهانی نیز متعادل است. بنابراین یک موتور قیمت سکه فعالیت بالایی ندارد و معامله گران بر اساس آن نمی توانند دست به معامله بزنند.

اما معامله گران سکه نشان داده اند که در بازار بش از آنکه به قیمت طلا نقش محوری بدهند به قیمت دلار نقش داده اند. از این رو آنان در معاملات خود به قیمت دلار بیشتر توجه دارند.

شواهد نشان می دهد بازار دلار در روز جاری نوسان جدی نداشته باشد از این روز شانس سکه برای حفظ کانال 11 میلیونی بالا است گرچه بازار سکه مثل بازار ارز در اولین روز فعال به نظر می رسد زیرا معاملات پشت خطی از آخر سال گذشته تعطیل بوده است. این اتفاق نشان می دهد عکس بازار ارز، معامله گران سکه تمایلی زیادی برای فعالیت در نوروز 1400 ندارند.

چنین فضایی مستعد آن است که با کمترین تقاضا بیشترین نوسان را ایجاد کرد هر چند که سکه بازان نشان داده اند با وجود ریسک پذیری بالا بدون محاسبه دست به خرید یا فروش نمی زنند. به همین دلیل نیز این بازار پس از بورس توانست بیشترین درصد بازدهی را کسب کند. آنها زمانی در صف تقاضا قرار می گیرند که اطمینان داشته باشند در مسیر صعود از میان قیمت دلار و قیمت طلا یک موتور صعود برایشان کار می کند یا حداقل به کار می افتد. با این حساب رفتار این بازار می تواند پیش نگر انتظارات از اتفاقات سیاسی آینده نیز باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما