بازار آزاد ارز در 1400 شروع به کار کرد

اولین قیمت دلار در بازار ارز 1400/ الگوی سر و شانه در بازار ارز

کدخبر: 401848
اقتصاد نیوز:قیمت دلار در بازار آزاد ارز در سطح 25 هزار و 120 تومان باز شد این قیمت دقیقا با نرخ بسته شده دلار در آخرین روز کاری قبل یکسان بود.

به گزارش اقتصاد نیوز، در اولین روز کاری بازار آزاد ارز قیمت دلار در محدوده 25 هزار و 120 تومان گشایش یافت، این قیمت در مقایسه با نرخ بسته شده در روز 28 اسفند تغییری نداشت. تحلیل گران فنی در شروع به معامله گران توصیه می کردند که در بازار امروز خریدار نباشند توصیه ای که نشان از ناپایداری قیمت ها در شروع به کار رسمی بازار 1400 داشت.

حتی به اسکالپ کار در بازار ارز توصیه شد که در هر عدد بالایی فروشنده باشند.استراتژی اسکالپ از سوی کسانی انجام می‌شود که قصد ماندن طولانی مدت در یک معامله را ندارند.این گروه با خرید  ارز و نگه داشتن آن برای یک مدت کوتاه به دنبال سود سریع هستند. در واقع اسکالپرها معاملات متعددی انجام میدهند و هر بار سود کمی به دست می آورند.

الگوی سر و شانه در بازار ارز

اطلاعات فنی در بازار امروز نشان می دهد تحلیل گران اعتقاد دارند قیمت دلار هرات که یکی از چراغ راهنمای معامله گران دلار در بازار ارز هست به سقف نزدیک شده است. تحلیل گران فنی می گویند در بازار ارز هرات الگوی سر و شانه سقف تشکیل شده است.این الگو در پایان یک حرکت صعودی رخ‌داده و باعث تغییر جهت بازار و حرکت به سمت نزول قیمت می‌شود. الگوی سر و شانه از الگوهای برگشتی است. همان‌طور که از نام‌گذاری آن مشخص است، الگوهای برگشتی، الگوهایی هستند که روند قیمت پس از تشکیل الگو در آن‌ها تغییر جهت می‌دهد.

الگوی سر و شانه، الگویی با سه قله است که دوتای بیرونی آن در ارتفاعی برابر و قله‌ی وسط از بقیه بلندتر است. در تحلیل تکنیکال، الگوی سر و شانه، نمودار خاصی را تشکیل می‌دهد که نشان‌گر تغییر بازار و شروع روند برگشتی است. پیش بینی این است که در پایان کار امروز قیمت دلار هرات تا سطح 24 هزار و 900 تومان نزول کند. تا نیمه روز قیمت دلار هرات نتوانست مرز 25 هزار و 80 تومان را بشکند. این قیمت سقف مقاومتی در بازار ارز هرات حساب می شود. سقف مقاومتی از آن جهت اهمیت دارد که اگر شکسته شود میل به خرید را بالا می برد.

 

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما