حرکت متفاوت قیمت یورو در 1400

جنب‌ و جوش قیمت دلار در پشت خط

کدخبر: 401956
اقتصادنیوز: با وجود آنکه الگوی فنی از نوسان صعودی قیمت دلار حمایت نمی کند معاملات پشت خط به دنبال بالا بردن قیمت دلار بود. در بازار متشکل هم قیمت یورو مورد خاص بازار عمده فروشی رسمی است.

به گزارش اقتصادنیوز، در یک بازار نیمه جان و کم عمق اولین قیمت بسته شده برای دلار در بازار ارز را می توان در محدوده 25 هزار و 150 تومان تا 25 هزار و 200 تومان برآورد کرد. با این حساب قیمت دلار در اولین روز کاری بازار ارز در سال 1400 بالاتر از آخرین قیمت سال 99 بسته شد.

در بازار عمده فروشی ارز نیز روند حجم معاملات و قیمت ها قابل تامل بود. در بازار متشکل ارزی قیمت دلار نسبت به قیمت پایان سال گذشته حدود دو درصد بالاتر رفت. البته حجم معاملات ارز در روز گذشته کمتر از میزان 28 اسفند سال 99 بود. اما قیمت یورو با وجود آنکه حجم معاملات آن 60 درصد بالاتر رفته در مقایسه با آخرین روز کاری سال گذشته حدود دو درصد گرانتر شده است. این اتفاق نشان می دهد فشار تقاضا برای یورو بالا است. زیرا در ابتدای سال نیز روند قیمت یورو افزایشی بود. یکی از دلایل بالا بودن تقاضا برای یورو احتمالا بالا بودن حجم سفرهای خارجی است. اما از منظر کارشناسان یک میلیون یورو معامله را فقط سفرهای خارجی توضیح نمی دهد و احتمال دارد تقاضاهای دیگر نیز در فشار به قیمت یورو دخیل باشد.

پیش بینی قیمت دلار در 8 فروردین

پیش بینی قیمت دلار امروز با توجه به فضای روز قبل بازار ارز پیچیده است در حالی که تحلیل گران فنی از تشکیل الگوهای نزولی در بازار ارز خبر می دهند معامله گران در پشت خط به دنبال افزایش قیمت بودند.

در معاملات پشت خطی هر سه عناصر اثر گذار بر بازار نقدی نوسان صعودی داشتند. قیمت دلار پشت خط، قیمت دلار فردایی هرات و نرخ درهم صعودی بودند تا نشان دهد نوسان گیران به دنبال بهره گیری از تعطیلات نوروز برای صعود هستند. برخی می گویند در تعطیلات نوروز بازیگرانی فعال هستند که معاملات زیاد اما کوتاه مدت انجام دهند. در واقع سعی دارند با افزایش سرعت معاملات بازدهی خود را در روزهای کم عمق بازار بالا ببرند.

پیش بینی قیمت دلار امروز از پشت خط

در بازار پشت خطی قیمت دلار صعودی شد. نرخ دلار از حدود 25 هزار و 200 تومان تا بالای 25 هزار و 300 تومان نوسان کرد تا اولین سیگنال افزایشی به بازار ارز امروز باشد.

قیمت دلار

پیش بینی قیمت دلار از مسیر هرات

25 هزار و 100 قیمت سقف برای دلار هرات به حساب می آید احتمال می رود در این قیمت فروش ها زیاد شود و قیمت دلار در بازار هرات ریزش کند اما در معاملات پشت خطی این سقف شکست. باید دید در بازار نقدی چه اتفاقی رخ خواهد داد زیرا شواهد فنی حکایت از ان داشت که قیمت دلار هرات زور صعود ندارد.

پیش بینی قیمت دلار امروز از مسیر درهم

نرخ درهم امارات نیز یکی از علائم برای معامله گران در بازار ارز است. قیمت طلایی درهم برای بازار ارز امروز 6 هزار و 960 تومان برآورد شد. این نرخ  در مقایسه با آخرین قیمت سال قبل90 تومان بالاتر است. نرخ طلایی درهم نرخی است که انجام معامله بالا یا پایین آن به روند بازار جهت می دهد.

 

تیتر یک
  • شاهین بودایی به جای هرکول بر تخت تزار تکیه می‌زند؟

    اقتصادنیوز: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به موازات اینکه به یک دوره دیگر ریاست‌جمهوری فکر می‌کند، با توجه به شرایط…

از دست ندهید
بلیط هواپیما