بازار طلا و ارزهای دیجیتالی در مدار صعودی قرار دارند

لمس قیمت کلیدی در بازار طلا/ آرایش تهاجمی در بازار بیت کوین

کدخبر: 406789
اقتصادنیوز: پیش‌بینی‌های افزایشی از قیمت طلا در ساعات ابتدایی معاملات روز دوشنبه محقق شد و قیمت طلا تا سطح 1790 دلار نیز بالا رفت. بیت کوین و اتریوم بخش عمده افت قیمتی روز گذشته را پس گرفتند.

به گزارش اقتصادنیوز ، طلای بازار جهانی هفته جدید را با قیمت نزدیک به 1777 دلار آغاز کرد. پیش‌بینی‌ها از افزایش قیمت طلا در هفته جاری حکایت داشتند. این امر در نخستین ساعات معاملات محقق شد. قیمت طلا در شروع معاملات روز دوشنبه 13 دلار افزایش یافت و به سطح 1790 دلار نزدیک شد.

طلا نقطه مقابل ارزهای دیجیتال یا رقیب آن؟

برخی از کارشناسان معتقدند که نباید طلا را نقطه مقابل ارزهای دیجیتال در نظر گرفت و آینده را تنها با یکی از آن دو تصور کرد. به نظر این افراد هم طلا و هم ارزهای دیجیتال می‌توانند مانعی در مقابل تورم باشند. این دیدگاه‌ها در حالی مطرح می‌شوند که دولت جدید آمریکا به واسطه سیاست‌های انبساطی خود موضوع انتقاد قرار می‌گیرد و عده‌ای معتقدند که اقدامات دولت بایدن موجب رشد تورم خواهد شد و فدرال رزرو برای مقابله با این تورم مجبور خواهد شد نرخ بهره را افزایش دهد.

رقابت بین طلا و ارزهای دیجیتال

با این وجود به نظر می‌رسد رقابتی بین طلا و ارزهای دیجیتال وجود دارد و بخشی از رشد طلا تحت تاثیر، عملکرد منفی بازار ارزهای دیجیتال در روز گذشته اتفاق افتاده است.

بیت کوین

عوامل مرتبط با رشد طلا

مهم‌ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت طلای جهانی در ماه‌های بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا و شاخص دلار عنوان می‌شد، و کارشناسان رشد طلا بدون معکوس شدن روند حرکتی شاخص دلار و بازدهی اوراق خزانه‌داری را محتمل نمی‌دانستند. تغییرات هر دو این‌ها در روز دوشنبه نزولی بوده و به رشد قیمت طلا کمک کرد.

عده‌ای سکوت اعضای فدرال رزرو در این هفته و پیش از نشست پولی را در صعود قیمت طلا موثر می‌دانند.

مقامات چینی نیز مجوز واردات مقادیر بسیار زیاد طلا برای بانک‌های داخلی و بین‌المللی خود را صادر کردند. این مسئله نیز ممکن است با رشد قیمت طلا در ارتباط باشد. 

مهم‌ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت طلای جهانی در ماه‌های بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا و شاخص دلار عنوان می‌شد، و کارشناسان رشد طلا بدون معکوس شدن روند حرکتی شاخص دلار و بازدهی اوراق خزانه‌داری را محتمل نمی‌دانستند. تغییرات هر دو این‌ها در روز دوشنبه نزولی بوده و به رشد قیمت طلا کمک کرد.

قیمت ارزهای دیجیتال در 30 فروردین

قیمت بیت کوین پس از افت شدیدی که در روز گذشته به ثبت رساند، امروز دوباره صعودی شد. بیشترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 57 هزار و 609 دلار و کمترین قیمت آن 53 هزار و 290 دلار گزارش می‌شود. این ارز دیجیتال در حال حاضر در نزدیکی 57 هزار دلار نوسان می‌کند. اختلاف بین بیشترین و کمترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته نزدیک به8 درصد محاسبه می‌شود، بر این اساس این ارز دیجیتال بخش عمده تغییرات منفی روز گذشته را پس گرفته است.

اتریوم نیز افت قیمتی دیروز را پس گرفته و تغییرات قیمتی 24 ساعت گذشته آن مثبت بوده است. اتریوم که 12.5 درصد از بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده در حوالی 2 هزار و 240 دلار نوسان می‌کند.

رشد قیمت دوج کوین ادامه دارد و قیمت این ارز دیجیتال طی یک هفته گذشته نزدیک به 430 درصد و در 24 ساعت گذشته نزدیک به 20 درصد رشد قیمت داشته است.

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما