در بازار ارزهای دیجتالی چه اتفاقی افتاد؟

جمعه سیاه بیت کوین/پیش‌بینی میزان ریزش قیمت

کدخبر: 407624
اقتصادنیوز: قیمت بیت کوین به سطحی رسید که از 18 اسفند آن را لمس نکرده بود. دریای سرخی که امروز در بازار های ارز دیجتالی به راه افتاد 400 میلیارد دلار سرمایه در یک هفته گذشته ذوب شده است. اتفاقات در ترکیه و تصمیم مالیاتی بایدن دو دلیل سقوط قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجتالی است.

براساس گزارش اقتصادنیوز ،قیمت بیت کوین روند نزولی اخیر خود را سرعت داد و برای اولین بار از 8 مارس به زیر 50،000 دلار رسیده است. ارز رمزپایه پیشرو در حال حاضر کمی زیر 49،000 دلار معامله می شود و به دنبال حمایت است دیگر ارزهای رمزپایه اصلی دیگر نیز طی 24 ساعت گذشته ضررهای قابل توجهی را تجربه کرده اند که اکثریت قریب به اتفاق آنها افت دو رقمی داشته اند. حتی Ethereum (ETH) علیرغم اینکه دیروز بالاترین رقم بیش از 2،600 دلار را ثبت کرده است ، در 24 ساعت گذشته پایین آمده است.گرچه این ارز رمز هنوز بیش از 2000 دلار معامله می شود ، اما آیا می تواند نگه دارد؟

دلایل زیادی برای افت ناگهانی گمانه زنی شده است. بسیاری می گویند که اتفاق دیشب اصلاح فنی بوده است. برخی دیگر نیز این افت را به اظهارات رئیس جمهور آمریکا جو بایدن در مورد اصلاح اصلاح مالیات بر سود سرمایه نسبت می دهند که این امر می تواند بر ثروتمندان این کشور تأثیر بگذارد و به معنای پرداخت سرمایه گذاران بیشتر در سود بیت کوین است. دستگیری چند متهم در ارتباط با کلاهبرداری مبادله رمزنگاری ترکیه نیز از دیگر دلایل عنوان شده است.

جمعه سیاه در بازار های ارز دیجتالی

هفته ای که گذشت هفته پر استرسی برای بازار ارزهای دیجتالی بود،برخی اعتقاد دارند خرس ها( نماد ریزشی شدن بازار) وقتی به بازار حمله کردند که در ابتدای هفته شایعاتی مبنی بر اینکه خزانه داری ایالات متحده قصد دارد چندین موسسه مالی را با پولشویی با استفاده از ارز رمزپایه متهم کند ،رواج یافت این شایعه با کاهش شدید قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجتالی روبرو شد.

چند روز گذشته، روز بدی برای دوج کوین بوده و برخی از سرمایه گذاران آینده بدی را برای این ارز پیش بینی کرده بودند اما در روزی که گذشت بیت کوین و اتریوم نیز افت شدیدی داشته اند.بیشترین قیمتی که بیت کوین تجربه کرده بود ۶۴ هزار و ۸۲۹ دلار بوده است. اما در ۲۴ ساعت گذشته کمترین قیمتی که تجربه کرد ۴۷ هزار و ۴۶۷ دلار بوده و بیشترین قیمت ۵۵ هزار و ۴۷۱ دلار بوده است.

قوانین جدید آمریکا

 بیت کوین ، بزرگترین ارز رمزنگاری شده، به کمترین میزان خود ارزش خود در هفته های اخیر از میانه اسفند به ثبت رساند.این اتفاق پس از روند کاهشی در بازار سهام آمریکا رخ داد بازار سهام آمریکا پس از اعلام پیشنهاد مالیات جدید رئیس جمهور جو بایدن کاهشی شد  همزمان با نزولی شدن بازار سهام آمریکا قیمت بیت کوین نیز به کمترین میزان خود رسید.

رئیس جمهور آمریکا  در نظر دارد نرخ مالیات بر سود سرمایه را برای 43.4 درصد آمریکایی هایی که درآمدشان بیش از 1 میلیون دلار است برای تأمین هزینه های برنامه های خود افزایش دهد.

coindesk-BTC-chart-2021-04-23

دستگیری سرمایه گذاران ارزهای دیجیتالی

علاوه بر خبر بایدن یک خبر از ترکیه نیز عامل نزول معرفی می شود. خبر این بود:"چند متهم در ارتباط با کلاهبرداری مبادله رمزنگاری ترکیه به ارزش 2 میلیارد دلار دستگیر شدند." فاروک فاتیح اوزر ، رئیس صرافی برجسته رمزگذاری ترکیه ، Thodex ، با گرفتن مبلغ هنگفت 2 میلیارد دلار از پول مشتریان، از کشور فرار کرد.

البته مدیر عامل شرکت فاروک فاتح اوزر با ارسال پیامی عمومی از مکانی پنهان ، وعده داده است که همه پولهای سرقتی را به سرمایه گذاران پس دهد و در آینده به ترکیه بازگردد تا با نتیجه اقدامات خود روبرو شود.

با این حال ، مقامات محلی حساب های بانکی صرافی را مسدود کرده و به دفتر مرکزی آن در استانبول حمله کرده اند.تقریباً هفتاد مظنون مرتبط با صرافی Thodex تاکنون بازداشت شده اند و پلیس شانزده نفر دیگر را تحت تعقیب خود دارد.

۳۰ هزار سرمایه گذار سرمایه خود را از دست داده اند

طبق گزارش ها از ترکیه ، بیش از 30هزار کاربر صرافی تقلب زیان دیده اند. به تازگی در ترکیه به دلیل تورم گسترده ، سهم عمده ای در رونق محلی ارزهای رمزپایه داشته است زیرا سرمایه گذاران سعی در محافظت از وجوه خود برای قرار دادن آنها در بیت کوین و سایر رمزنگاری ها دارند.این مبادله دارای 400هزار کاربر فعال و بیش از 1.2 میلیارد دلار حجم تجارت روزانه است.

محرک‌های آلتکوین

10 رتبه برتر بازار رمزنگاری به تقریبی نوسان داشته است. پنج کوین برتر از دیروز موقعیت خود را حفظ کرده اند. با این حال ، در اکثر ارزها کاهش جدی وجود دارد و بیشتر آن ها قرمز شده اند.

Digitbyte (DGB)  بزرگترین بازنده بود. در 24 ساعت گذشته این کوین با 33.21 درصد کاهش به 0.1091 دلار رسید. با این حال ، در مجموع هفته خوبی را پشت سر گذاشته و 11.45 درصد سود کسب کرده است.

 

آیا ممکن است اتریوم به ۳ هزار  دلار برسد؟

طی سال گذشته ، این کوین رشد اقتصادی داشته است و از حدود 250 دلار (180 پوند) به ده برابر رسیده است. دیروز ، اتر برای اولین بار در تاریخ به طور نسبی کوتاه خود ، تا 2600 دلار (1،872 پوند) متورم شد.با این وجود ، تحلیلگران اطمینان دارند که اتر هنوز در مسیر رسیدن به نقطه عطف بعدی خود است. آنها معتقدند فریاد قابل توجه کوین در سال گذشته می تواند آن را به معیار بعدی خود برساند.

کریسپوس نیاگا ، تحلیلگر مالی ، که در Investingcube.com نوشت ، گفت که «آسان است» روند نزولی اتر در هفته گذشته را مشاهده کرد.

او به درستی پیش بینی کرد که کوین قبل از روز گذشته روند صعودی را از سر بگیرد. پیش بینی بلند مدت او برای ارز این است که ، در نهایت ، به ۳ هزار دلار برسد.

coindesk-ETH-chart-2021-04-23

پیش بینی قیمت بیت کوین

در حال حاضر اکثر تحلیل گران اعتقاد دارند قیمت بیت کوین تا سطح 43 هزار دلار پایین می آید تحلیل گران فنی از این نقطه به بعد دو شاخه می شوند گروهی اعتقاد دارند کف 44 هزار دلار مقاومت می کند و قیمت بیت کوین از این سطح بازخواهد گشت اما تحلیل گران دیگری تاکید دارند شواهد فنی نشان می دهد بازار از کنج صعودی خارج شده و روند نزولی است برخی حتی پیش بینی می کنند ممکن است در یک ماه تا یک ماه و نیم آینده قیمت  تا 28 هزار دلار افت کند. تحلیل گران فعلا توصیه می کنند باید از بازار خارج شد و منتظر باشد تا سطوح حمایتی چگونه عمل می کند.اگر حمایت ها صورت نگیرد روند ریزش تندتر خواهد شد و امکان کاهش قیمت ها وجود دارد بنابراین باید فعلا منتظر علامت صعودی بود.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما