سکه و دلار نزولی شدند

زمان حساس در بازار ارز + نمودار

کدخبر: 409168
اقتصادنیوز: در اولین هفته اردیبهشت ماه1400، سکه و دلار مرزهای قیمتی حساسی را از دست دادند تا راه برای افت قیمت بیشتر هموارتر شود.

به گزارش اقتصادنیوز دلار در هفته ای که گذشت،‌ محدوده با اهمیت 23 هزار و 800 تومانی را از دست داد، عاملی که موجب شد اسکناس آمریکایی تا سطح 23 هزار و 500 تومانی نیز افت کند. بازار ارز به مقطع حساسی رسیده است و ممکن است دلار در اولین روز هفته جاری وارد کانال 22 هزار تومانی شود. به گفته فعالان، افت دلار در آخرین روز هفته و در معاملات پشت خطی روز جمعه، بازیگران ارزی را به افت بیشتر قیمت امیدوار کرده است. گفته شده است که اسکناس آمریکتایی در معاملات پشت خطی حتی محدوده 23 هزار و 200 تومانی را لمس کرد.

آنچه موجب شده است، بازار با سرعت بیشتری در مسیر کاهشی قرار بگیرد،‌ خوش بینی معامله گران نسبت به مذاکرات وین است.   شبکه بلومبرگ به نقل از منابع غربی گزارش داده است، قدرت‌های جهانی در تلاش هستند تا توافق هسته‌ای با ایران را تا پیش از اول خرداد، موعد پایان توافق موقت ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، احیا کنند.چنین اخباری موجب می شد که سمت عرضه کنندگان در بازار تقویت شود.

افزایش عرضه در بازار دلار

گفته می شود که در هفته های اخیر میزان عرضه بازارساز زیاد شده است. از یک سو فعالان عنوان می کنند عرضه ارز در سامانه نیما زیاد شده  و از سوی دیگر، اخبار حکایت دارند که فروش ارز در بازار متشکل ارزی نیز ببشتر شده است. به این ترتیب می توان گفت جدا از اخبار سیاسی، به صورت بنیادی، بازار تحت فشار عرضه  قرار دارد. افزایش عرضه ارز موجب شده است که سفته بازان به شکل معناداری از بازار خارج شوند. به نظر می رسد تا زمانی که خبر منفی به بازار نرسد،‌ خبری از بازگشت این گروه به بازار نخواهد شد.

نزول سکه در کانال 9 میلیونی

سکه امامی روزهای دشواری پشت سر می گذارد. این فلز گران بها روز پنج شنبه در محدوده 9 میلیون و 900 هزار تومانی قرار گرفت و در صورتی که روز شنبه محدوده 9 میلیون و 800 هزار تومانی را از دست بدهد، تحت فشار کاهشی بیشتری قرار خواهد گرفت. در بازار گرم طلای 18 عیار نیز میزان فروش ها افزایش یافته است. گرم طلا با قرار گرفتن در محدوده 990 هزار تومانی در هفته گذشته بیش از 2 درصد از ارزش خود را از دست داد ودر کف جدول بازدهی هفتگی قرار گرفت.  

  • بازدهی بازارهای هفته اول اردیبهشت 1400
  • بازدهی بازارهای هفته اول اردیبهشت 1400
  • بازدهی بازارهای هفته اول اردیبهشت 1400
تیتر یک
  • قیمت دلار هرات در صبح دوشنبه زیر قیمت دلار بازار داخل قرار داشت

    قیمت دلار کاهش یافت و به زیر مرز ۲۳ هزار تومان بازگشت. قیمت سکه امامی نیز با وجود افزایش قیمت طلای جهانی تغییرات منفی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما