گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلای تهران؛

اتفاق سرنوشت ساز در بازار سکه + نمودار

کدخبر: 416391
اقتصادنیوز: امروز 11 خرداد 1400 در چهارمین روز هفته، برای معامله گران فنی سکه اتفاق مهمی رخ داد.

به گزارش اقتصادنیوز روز سه شنبه سکه بازان توانستند فلز گران بهای داخلی را از سطح حساس ۱۰ میلیون و ۸۰۰هزار تومانی عبور دهند. این سطح برای معامله گران فنی از اهمیت فنی زیادی برخوردار بود. آن ها معتقدند در صورتی که سکه بالای سطح یاد شده تثبیت شود، به بالای مرز ۱۱ میلیونی جهش خواهد کرد و سقف ۱۱ میلیون و۲۰۰ هزار تومانی نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

سکه در صدر جدول بازدهی

روز سه شنبه، فلز گران بهای داخلی نزدیک به ۲۰۰ هزار تومان رشد کرد و در  محدوده۱۰میلیون  و۸۵۰ هزار تومانی قرار گرفت. سکه با رشد ۶/۱ درصدی روز سه شنبه توانست در صدر جدول بازدهی قرار بگیرد. بدترین عملکرد در میان بازارهای روز سه شنبه نیز متعلق به بازار سهام بود که شاخص کل آن نزدیک به ۵ دهم درصد از ارزش خود را از دست داد.

دلیل اصلی رشد سکه

به گفته فعالان، مهم ترین عاملی که موجب شد فلز گران بهای داخلی در مسیر صعودی قرار بگیرد، افزایش بهای دلار بود. اسکناس آمریکایی در روز سه شنبه توانست بالای سطح ۲۴ هزار تومانی قرار بگیرد و نسبت به روز دوشنبه، افزایش ۷ دهم درصدی را به ثبت برساند.

دلار در روز سه شنبه سه روند متفاوت را تجربه کرد. در ابتدای روز اوضاع به کام خریداران بود و حتی این ارز توانست به نزدیکی محدوده ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برسد. از اواسط روز میزان عرضه بازارساز زیاد شد و این امر منجر به عقب نشینی خریداران شد. به گفته فعالان، دلار ظهر روز سه شنبه تحت تاثیر افزایش فعالیت صرافی هایی که ارز سهمیه ای به فروش می رساندند، به محدوده ۲۳ هزار و۸۰۰ تومانی بازگشت. با این حال، افت دلار ادامه نیافت و در انتهای روز، اسکناس آمریکایی توانست به کانال ۲۴  هزار تومانی بازگردد.

نگاه تحلیل گران فنی به آینده دلار

تحلیل گران فنی باور دارند تا زمانی که قیمت دلار بالای محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان قرار دارد، شانش صعود این ارز زیاد خواهد بود. هم چنین دلار برای اینکه با حضور خریداران جدیدی رو به رو شود، نیاز دارد که از محدوده مقاومتی ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومانی عبور کند.

در شرایط فعلی به نظر می رسد بازارساز قصد دارد تا جایی که ممکن است، بازیگران ارزی را از افزایش قیمت ناامید کند. نا امیدی از افزایش قیمت به تدریج منجر به افزایش فروش ها در بازار ارز خواهد شد.

  • N
  • N2
  • N3
  • N4
  • N5
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما