برای نخستین بار؛

بیت کوین در این کشور ارز قانونی می شود

کدخبر: 417408
اقتصاد نیوز : السالوادور اولین کشوری خواهد بود که استفاده از بیت کوین را با هدف اشتغالزایی قانونی اعلام می‌کند.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم به نقل از سی ان ان، نجیب ابوکیله، رئیس جمهور السالوادور طی یک گفتگوی ویدئویی در کنفرانس بیت کوین 2021 در میامی اعلام کرد السالوادور اولین کشوری خواهد بود که استفاده از بیت کوین را قانونی اعلام می‌کند.

وی گفت:«هفته آینده لایحه‌ای به مجلس می‌فرستم که طبق آن بیت کوین یک ارز قانونی خواهد بود».

ابوکیله اظهار داشت السالوادور با مشارکت شرکت تامین مالی دیجیتال استرایک، پشتیبانی لازم از این تصمیم را فراهم خواهد کرد.

جک مالرز، مدیرعامل استرایک می‌گوید:«بیش از 70 درصد از جمعیت فعال السالوادور حساب بانکی ندارند و در سیستم بانکی نیستند. آنها از من خواسته‌اند برای نوشتن طرح این تصمیم کمکشان کنم. دولت السالوادور بیت کوین را یک ارز جهانی می‌داند و ما باید برای کمک به این مردم با کمک هم یک طرح بیت کوین بسازیم».

 السالوادور در حال حاضر از دلار آمریکا به عنوان ارز رسمی استفاده می‌کند.

السالوادور بیت کوین را ارز قانونی اعلام می‌کند

 رئیس جمهور السالوادور عقیده دارد بیت کوین می‌تواند باعث اشتغال زایی در کشور شود. دولت السالوادور هنوز جزئیات این لایحه را اعلام نکرده و نیاز به تایید مجلسی دارد که بیشتر آن را حامیان رئیس جمهور تشکیل می‌دهند.

 در حالیکه بانک‌های مرکزی سراسر جهان هیجان بالایی نسبت به بیت کوین دارند، ولی به خاطر بی‌ثباتی بسیار بالای ارزهای مجازی، برای قبول آنها دچار تردید هستند. برای مثال، بیت کوین پس از رسیدن به اوج 60 هزار دلار، حالا بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است. ارزهای مجازی اخیراً شدیداً تحت تاثیر اظهارات الون ماسک، مدیرعامل تسلا قرار دارند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما