نزول قیمت طلا در بازار جهانی

آیا وقت خرید بیت کوین است؟/

کدخبر: 418211
اقتصاد نیوز : اگر بانک‌های مرکزی انحصار پولی خود را واگذار نکنند احتمال سقوط قیمت بیت کوین به صفر وجود دارد و اگر به بازار ارزهای دیجیتال مانند بازار سهام نگاه شود، الان زمان خرید است.

به گزارش اقتصادنیوز، طلای جهانی معاملات را با قیمت حوالی 1887 دلار آغاز کرد و در ساعات ابتدایی حول مرز 1885 دلار بالا و پایین می‌رفت، قیمت طلا در ادامه تا 1878 دلار کاهش یافت.

قیمت طلا همچنان زیر مرز 1900 دلار است. این در حالی است که بازدهی اوراق قرضه ده‌ساله خزانه‌داری زیر مرز 1.5 درصد قرار گرفته است. روز گذشته نیز این شاخص از مرز 1.5 درصد پایین آمد، با این حال قیمت طلا بالا نرفت. تا هفته های گذشته رابطه قیمت طلا و بازدهی اوراق خزانه آمریکا معکوس بود به طوریکه وقتی نرخ بازدهی اوراق خزانه آمریکا پایین می رفت قیمت طلا صعودی می شد.اما مدتی هست این رابطه تضعیف شده است.

بیت کوین در معرض ریسک بسیار شدید

قرار گرفتن بازدهی اوراق خزانه زیر 1.5 درصد از اسفند سال گذشته سابقه نداشت و عدم واکنش صعودی طلا به افت شاخص اوراق قابل توجه است. در حالی که بازدهی اوراق خزانه مرز 1.5 درصد را از دست داده است، شاخص دلار تغییرات مثبت را به ثبت می‌رساند و بالای 90 قرار دارد. عملکرد مثبت شاخص دلار احتمالا در ناکامی طلا برای پس گرفتن مرز 1900 دلار و ادامه روند نزولی آن موثر بوده است.

200728-gold-bar-germany-ew-520p-3400474

قیمت بیت کوین و اتریوم

تغییرات قیمتی بیت کوین در 24 ساعت گذشته مثبت بود. این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته در بازه 33 هزار و 911 دلار و 37 هزار و 576 دلار نوسان کرد و سرمایه آن در ساعت تا نیمه پنج شنبه به وقت ایران 690 میلیارد دلار بود.

همچنین بیشترین قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته 2 هزار و 625 و کمترین قیمت آن 2 هزار و 458 دلار بود. تغییرات قیمتی این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته مثبت و سرمایه بازار آن  296 میلیارد دلار بود.

آیا برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال دیر شده است؟

بازار ارزهای دیجیتال از زمان ابداع بیت کوین یعنی سال 2009 با سرعت فزاینده‌ای رشد کرد. سوالی که خیلی از کسانی که به تازگی با ارزهای دیجیتال آشنا شدند می‌پرسند این است که آیا برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال دیر شده است؟

هیچ‌کس نمی‌تواند پاسخ این سوال را با قطعیت بدهد اما نقطه نظرهایی در این مورد وجود دارد. عده‌ای می‌گویند که اگر بانک‌های مرکزی حاضر نباشد انحصار پولی خود را به خطر بیاندازند قیمت ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به سمت صفر می‌رود، علاوه بر این احتمال اعمال محدودیت‌های قانونی برای استخراج و مبادله ارزهای دیجیتال از سوی دولت‌ها وجود دارد و به نظر می‌رسد الان برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال دیر شده است.

در نقطه مقابل عده‌ای باور دارند که اگر به بازار ارزهای دیجیتال مانند بازار سهام نگاه کنیم، الان وقت خریدن بیت کوین است، زیرا به مقدار قابل توجهی از رکورد همه دوران خود پایین آمده است، علاوه بر این سقوط‌هایی این چنینی در تاریخ قیمتی بیت کوین بی‌سابقه نیست و قیمت بیت کوین دوباره رشد می‌کند.

برخی دیگر نیز معتقدند با توجه به احتمالی که برای رشد ارزهای دیجیتال وجود دارد شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران به فکر خواهند افتاد که 5 درصد از پرتفولیوی خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهند و در صورتی که این اتفاق رخ دهد صعود بیت کوین تا 500 هزار دلار نیز محتمل است.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما