توصیه بزرگان به آماتورهای بازار ارز؛

دو عامل احتیاطی در مسیر قیمت دلار

کدخبر: 422649
اقتصاد نیوز:رسیدن قیمت دلار به مرز مقاومتی حساس 25 هزار تومانی و قدرت عرضه بازار ساز در بازار ارز دوعامل احتیاط برای معامله گران طرفدار صعود قیمت دلار است.

به گزارش اقتصادنیوز، باید با احتیاط در مسیر صعودی حرکت کرد. این توصیه ای است که این روزها، بازیگران با تجربه ارزی مطرح می کنند. به گفته آن ها، درست است که قیمت دلار در روزهای اخیر از سطوح حساسی عبور کرده است، ولی باید با احتیاط در موقعیت خرید قرار گرفت و به دنبال اعداد نجومی برای فروش نبود. قیمت دلار در روزهای اخیر از دو مقاومت 24 هزار تومان و 24 هزار و 800 تومان به راحتی عبور کرد. این موضوع موجب شده است که برخی از معامله گران انتظار جهش های جدید را در بازار ارز داشته باشند و سایر افراد را تشویق به خریدهای پردامنه کنند. با این حال، تحلیل گران فنی باور دارند تا زمانی که قیمت دلار زیر محدوده 24 هزار و 200 تومانی قرار دارد، باید هم چنان با احتیاط موقعیت خرید گرفت.

Image-1

دلایل احتیاط در بازار ارز

به گفته فعالان، قیمت دلار دلایل مهمی برای ادامه صعودی دارد. با این حال دو عامل می توانند سد راه افزایش قیمت دلار در روز سه شنبه شوند. اولین عامل رسیدن به مرز مقاومتی حساس 25 هزار تومانی است. برخی تحلیل گران فنی باور دارند، اسکناس آمریکایی در مواجه با این مرز، با افزایش فروش های فنی مواجه خواهد شد. از نگاه آن ها، بازیگران بزرگ در شرایطی که احتمالاتی برای توافق ایران با طرف های غربی وجود دارد، ریسک خرید دلار بالای 25 هزار تومانی را به آسانی به جان نخواهد خرید. دلار در صورتی از مرز یاد شده عبور خواهد کرد که اخبار منفی ادامه پیدا کنند و شانس احیای برجام اندک تر شود.

گروهی از فعالان نیز باور دارند، کنترل بازار از دست بازارساز خارج نشده است و عرضه شدید بازارساز از قیمت های بالا می تواند زمینه ساز نزول دلار شود. هراس از عرضه بازارساز عامل دومی است که می تواند احتیاط را در بازار بالا ببرد.

با این حال، در صورتی که امروز حواله درهم در کانال 6 هزار و 800 تومانی پیش روی کند، احتیاط ها نیز در بازار ارز کنار خواهند رفت و به جسارت خریداران اضافه خواهد شد.

 

 

تیتر یک
  • مروری بر معاملات بازار سهام در هفته اول آبان؛

    روز چهارشنبه ارزش معاملات خرد سهام به کمترین میزان در ۴ ماه اخیر رسید.

از دست ندهید
بلیط هواپیما