روند هفتگی قیمت‌ها در بازار ارز

واکنش بانک مرکزی به پیشروی قیمت دلار

کدخبر: 429415
اقتصاد نیوز : هفته اخیر دلار بازار آزاد در کانال 25 هزار تومان پیشروی کرد و مرز 25 هزار و 200 تومان را پشت سر گذاشت، همراه با آن حجم عرضه هفتگی دلار بالا رفت تا روند افزایشی قیمت دلار را تعدیل کند.

به گزارش اقتصادنیوز، متوسط هفتگی قیمت دلار متشکل در هفته اخیر رشد کرد و دوباره به کانال 24 هزار تومان وارد شد. متوسط هفتگی قیمت دلار در هفته اخیر 24 هزار و 264 تومان بود. افزایش متوسط هفتگی قیمت دلار متشکل مدیون تغییرات قیمتی در اولین روز کاری هفته بود و در دو روز بعد قیمت دلار متشکل تغییرات منفی را به ثبت رسانده بود.

حرکت متوسط هفتگی قیمت متشکل در بازار یورو بر خلاف دلار کاهشی بود، متوسط هفتگی قیمت یورو در هفته اخیر نسبت به هفته گذشته به صورت محدود (71 تومان) افت کرد و روی 28 هزار و 463 تومان قرار گرفت.

1

افزایش عرضه در بازار متشکل

حجم عرضه دلار و یورو در هفته اخیر نسبت به هفته گذشته افزایش یافت. عرضه دلار در هفته اخیر 24 میلیون و 769 هزار بود، این در حالی است که بازار متشکل در دو روز ابتدای هفته به خاطر بیماری کرونا تعطیل بود. افزایش عرضه در بازار متشکل احتمالا با روند صعودی دلار بازار آزاد در ارتباط بود. دلار بازار آزاد در هفته اخیر در کانال 25 هزار تومان پیشروی کرد و مرز حساس 25 هزار و 200 تومان را نیز پشت سر گذاشت. تحلیل‌گران معتقدند افزایش عرضه دلار به خاطر کنترل روند صعودی قیمت صورت گرفت.

عرضه یورو نیز در بازار متشکل افزایش یافت. عرضه یورو در هفته اخیر در حوالی 2 میلیون و 277 هزار قرار گرفت. علاوه بر این حجم عرضه یورو متشکل در آخرین روز هفته نسبتا بالا بود و از 8 تیر بی‌سابقه بود. عرضه یورو در روز چهارشنبه یک میلیون و 7 هزار بود.

 

2

افزایش قیمت‌ دلار در بازار آزاد و سامانه سنا

قیمت متوسط هفتگی دلار بازار آزاد در هفته اخیر رشد کرد و به کانال 25 هزار تومان وارد شد. همراه با رشد نرخ دلار بازار آزاد قیمت متوسط هفتگی دلار سنا نیز بالا رفت و روی 24 هزار و 566 تومان قرار گرفت.

 

3

یورو سنا خلاف بازار آزاد حرکت کرد

متوسط هفتگی قیمت یورو در هفته اخیر رشد کرد، به کانال 29 هزار تومان وارد شد و روی 29 هزار و 540 تومان قرار گرفت. بر خلاف بازار آزاد تغییرات متوسط هفتگی قیمت یورو سنا نزولی بود، متوسط هفتگی یورو سنا با افت 88 تومانی نسبت به هفته گذشته روی 28 هزار و 734 تومان قرار گرفت.

4

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما