رکورد متوسط هفتگی قیمت یورو سنا و آزاد جابجا شد

افزایش فراگیر قیمت‌ دلار و یورو

کدخبر: 432912
اقتصاد نیوز : قیمت دلار آزاد در هفته اخیر به کانال 26 هزار تومان وارد شد، همراه با آن متوسط هفتگی قیمت دلار متشکل رشد کرد و روی بیشترین مقدار سال جاری قرار گرفت. هفته اخیر چهارمین هفته پرتزریق سال برای دلار بود.

به گزارش اقتصادنیوز، هفته اخیر قیمت دلار تغییرات قابل توجهی را به ثبت رساند. قیمت دلار بازار آزاد به کانال 26 هزار تومان وارد شد و در طول معاملات روز چهارشنبه بالای مرز حساس 26 هزار و 300 تومان پایدار ماند. 

قیمت دلار متشکل نیز هم جهت با قیمت دلار آزاد افزایش یافت. متوسط هفتگی قیمت دلار متشکل در هفته گذشته برای اولین بار از هفتم فروردین، وارد کانال 25 هزار تومان شد.

قیمت متوسط هفتگی دلار متشکل در هفته اخیر نسبت به هفته گذشته رشد کرد و روی 25 هزار و 211 تومان قرار گرفت. متوسط هفتگی قیمت یورو متشکل نیز در هفته اخیر افزایش یافت و روی 29 هزار و 542 تومان ایستاد. این رقم از هفته دوم سال بی‌سابقه بود.

1

افزایش عرضه دلار متشکل

همراه با افزایش قیمت دلار، عرضه آن در بازار متشکل رشد کرد. عرضه دلار در هفته اخیر 39 میلیون و 724 هزار بود. از ابتدای سال جاری تنها در سه هفته دیگر، عرضه دلار از این مقدار بالاتر بود. باید دید در صورت پایداری قیمت دلار در سطوح کنونی آیا بانک مرکزی در هفته‌های آتی نیز به این اندازه دلار وارد بازار می‌کند یا خیر!

بر خلاف دلار عرضه یورو در هفته اخیر نسبت به هفته گذشته افت کرد. عرضه یورو در هفته اخیر تقریبا نصف هفته گذشته بود و روی 3 میلیون و 45 هزار قرار داشت.

2

افزایش قیمت دلار

در هفته اخیر قیمت دلار بازار آزاد به کانال 26 هزار تومان وارد شد، همراه با آن متوسط هفتگی قیمت دلار نیز رشد کرد و به مرز 26 هزار تومان نزدیک شد. متوسط قیمت دلار در هفته اخیر 25 هزار و 928 تومان بود، این رقم از هفته چهارم سال جاری سابقه نداشت. 

متوسط هفتگی قیمت دلار در سامانه سنا نیز تغییراتی مثبت را به ثبت رساند و در کانال 25 هزار تومان پیشروی کرد و روی 25 هزار و 459 تومان قرار گرفت. (متوسط قیمت دلار سنا نیز در هفته اخیر در محدوده‌ای قرار گرفت که از هفته چهارم سال بی‌سابقه بود) 

3

رشد قیمت‌ها در بازار یورو

متوسط قیمت یورو در هفته اخیر تقریبا نسبت به هفته گذشته بدون تغییر بود. متوسط قیمت یورو آزاد در هفته اخیر نسبت به هفته گذشته 6 تومان رشد کرد و روی رقم 30 هزار و 417 تومان قرار گرفت. (این رقم از هفته چهارم سال بی‌سابقه بود)

متوسط قیمت یورو سنا نسبت به هفته گذشته افزایش یافت و به مرز 30 هزار تومان نزدیک شد. متوسط قیمت یورو سنا در هفته اخیر 29 هزار و 973 تومان بود. مانند یورو آزاد، رکورد قیمتی یورو سنا نیز در حال افزایش است. متوسط هفته اخیر قیمت یورو سنا در محدوده‌ای بود که از هفته چهارم سال سابقه نداشت.

4

 

 

 

 

 

 

تیتر یک
  • پنجمین روز متوالی خروج پول حقیقی؛

    روز سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ماه، دو گروه «استخراج کانه‌های فلزی» و «بانک‌ها و موسسات اعتباری» یکپارچه قرمزپوش شدند و تمامی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما