روند معاملات و نرخ در بازار متشکل ارزی

متوسط قیمت دلار 25 هزار 723؛ قیمت یورو 30 هزار

کدخبر: 434167
متوسط ماهانه قیمت دلار آزاد، سنا و متشکل تغییر کانال داد. خلاف آمار روزانه، آمار ماهانه، عرضه بالای دلار در ماه مرداد را نشان نمی‌دهد، علت این امر شاید روزهای بیشتر تعطیلی بازار متشکل در این ماه بود.

به گزارش اقتصاد نیوز- متوسط ماهانه قیمت دلار  در بازار آزاد، بازار متشکل و سامانه سنا رشد کرد و به کانال 25 هزار تومان وارد شد. متوسط قیمت دلار در مرداد ماه 4 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت و روی 25 هزار و 766 تومان قرار گرفت. قیمت متوسط ماهانه دلار سنا 3.4 درصد رشد کرد و روی 25 هزار و 723 تومان قرار گرفت. قیمت متوسط دلار متشکل نیز در مرداد ماه از تیر ماه 3.5 درصد بالاتر بود و روی 25 هزار و 16 تومان قرار داشت.

7

ورود متوسط ماهانه قیمت یورو سنا به کانال 30 هزار تومان

متوسط ماهانه قیمت یورو در بازار آزاد، متشکل و سنا افزایش یافت. متوسط قیمت یورو بازار آزاد در مرداد ماه به کانال 30 هزار تومان وارد شد و روی 30 هزار و 353 تومان قرار گرفت. قیمت ماهانه یورو سنا در کانال 29 هزار تومان پیشروی کرد و روی 29 هزار و 702 تومان قرار گرفت. متوسط ماهانه قیمت یورو متشکل نیز افزایش یافت، به کانال 29 هزار تومان وارد شد و روی 29 هزار و 333 تومان قرار گرفت.

8

کاهش عرضه دلار در مرداد ماه

اگر فروودین ماه را در نظر نگیریم عرضه دلار در مرداد ماه روی کمترین مقدار سال جاری قرار داشت. مقدار عرضه دلار در مرداد 107 میلیون و 765 هزار بود. البته یک روز کاری دیگر از مرداد باقی مانده است. احتمالا عرضه دلار در روز یکشنبه هفته آتی کافی خواهد بود تا مقدار عرضه مرداد از تیر پیشی گیرد. اما نکته قابل توجه این است که بر خلاف آمارهای روزانه که حجم بالای عرضه در روزهای اخیر را نشان می‌دادند، حجم عرضه ماهانه در مجموع خیلی بالا نبود و علت آن می‌توانست تعطیلی‌های بیشتر بازار متشکل باشد.

9

بر خلاف دلار تغییرات عرضه یورو در مردادها به طور معناداری مثبت بود. مقدار عرضه یورو در مرداد ماه 66 درصد رشد کرد و روی 12 میلیون و 828 هزار قرار گرفت.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما