رصد نیمروزی بازار سکه و دلار؛

تثبیت قیمت دلار /قیمت سکه ناکام ماند

کدخبر: ۴۳۵۲۰۱
صبح امروز دامنه نوسان قیمت دلار پایین بود. قیمت دلار نزدیک 27 هزار و 400 تومان است. سکه در بازگشت به کانال 12 میلیون تومان ناکام ماند.
تثبیت قیمت دلار /قیمت سکه ناکام ماند

به گزارش اقتصادنیوز  قیمت دلار آمریکا روز گذشته به کانال 27 هزار تومان وارد شد و با قدرت در این کانال باقی ماند. قیمت دلار عصر روز گذشته روی 27 هزار و 390 تومان قرار داشت. قیمت دلار در شروع معاملات امروز 27 هزار و 400 تومان بود. تحلیل‌گران در این مرحله مرز 27 هزار و 500 تومان را برای دلار مهم تلقی می‌کنند. احتمالا تنها با عبور دلار از این مرز معامله‌گران با قصد جدی خرید وارد بازار شوند و در غیر این صورت به سودگیری در سطوح قیمتی کنونی اکتفا ‌کنند. قیمت دلار صبح امروز حرکت معناداری به سمت 27 هزار و 500 تومان نداشت. قیمت دلار در پایان معاملات نیمه اول امروز روی 27 هزار و 370 تومان قرار گرفت.

عدم قطعیت در مورد احیای برجام

در مورد مذاکرات احیای برجام که در ماه‌های اخیر مهم‌ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت دلار بوده است، اظهار نظر قطعی صورت نمی‌گیرد، اما به نظر می‌رسد شانس احیای برجام به اندازه چند ماه قبل بالا برآورد نمی‌شود. سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز در واکنش به اظهارات نماینده روسیه در مورد شروع دور جدید مذاکرات، گفت:«با توجه به تحولاتی که در قوه مجریه در حال وقوع است، ممکن است برخی تغییرات صورت گیرد.» خطیب‌زاده علاوه بر این اظهار کرد که مواضع ایران تغییر نکرده است، اما تاریخ شروع دور جدید مذاکرات پس از اطمینان از تغییر و تحولات اعلام خواهد شد. عدم قطعیتی که در اظهارنظرها در مورد احیای برجام وجود دارد باعث شده نیروهای نزولی در بازار دلار قدری تضعیف شوند.

سکه امامی

ناکامی سکه در بازگشت به کانال 12 میلیون تومان

قیمت سکه امامی عصر روز گذشته رقم‌هایی بالای 12 میلیون تومان را به ثبت رساند، اما در آخرین ساعات معاملات دوباره زیر این مرز قرار گرفت. قیمت سکه عصر روز گذشته روی 11 میلیون و 970 هزار تومان بود. امروز اولین روز کاری هفته بازارهای جهانی است. طلا معاملات امروز را با قیمت حوالی 1787 دلار آغاز کرد. قیمت طلا در ساعت 11 و 30 دقیقه صبح به وقت ایران روی 1786 دلار قرار داشت. قیمت سکه در شروع معاملات امروز از عصر روز گذشته قدری پایین‌تر بود. قیمت سکه در شروع معاملات امروز روی 11 میلیون و 950 هزار تومان قرار داشت. حباب قیمتی سکه با احتساب قیمت 27 هزار و 400 تومان برای دلار نزدیک به 4 درصد (3.72 درصد) به دست می‌آید. حباب قیمتی سکه بعد از افت قیمت طلا و قرار گرفتن آن زیر 1800 تا 7 درصد نیز رشد کرده بود و مشاهده می‌شود، رشد قیمت دلار باعث شد اندازه حباب سکه قدری کوچک شود. قیمت سکه در آخرین ساعات معاملات نیمه اول امروز روی 11 میلیون و 950 هزار تومان قرار گرفت.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت روز گذشته قیمت دلار به کانال 27 هزار تومان وارد شد. دامنه نوسان قیمت دلار امروز قدری کاهش یافته بود. قیمت دلار امروز در حوالی 27 هزار و 400 تومان بود. قیمت سکه امامی در نیمه اول معاملات امروز نتوانست به کانال 12 میلیون تومان بازگردد. افزایش اخیر قیمت دلار باعث شد اندازه حباب قیمتی سکه قدری کوچک شود.

 

تیتر یک
کارگزاری مفید