سردرگمی در بازار بیت کوین

واکنش قیمت طلا و بازار سهام به انفجار در کابل

کدخبر: 436012
اقتصادنیوز : در روز جاری بیت کوین و طلا هر دو روند کاهشی داشتند. به نظر می رسد سرمایه گذاران طلا تا آغاز نشست جکسون هول محتاطانه رفتار خواهند کرد.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، طلا صبح پنجشنبه در آسیا کاهش یافت و اندکی بعد توانست افت خود را جبران کند اما مجدد روند نزولی را پیش گرفت. سرمایه گذاران در آستانه نشست هم اندیشی فدرال رزرو آمریکا که می تواند نشانه هایی برای زمان بندی کاهش دارایی ها باشد ، محتاطانه عمل کردند.

روند صعودی بعد از ظهر طلا به این دلیل بود که سرمایه گذاران همچنان طلا را به عنوان سرمایه گذاری امن می بینند و تقاضا برای پناهگاه امن وجود دارد و گاوها از افت قبلی قیمت ها برای انجام برخی از معاملات سود بردند. قیمت نقره نسبتاً پایین تر حرکت کرد. آخرین معاملات آتی طلا در اکتبر(مهر) با 3.50 دلار افزایش به 1792.30 دلار رسید. نقره سپتامبر(شهریور) آخرین بار با 0.21 دلار کاهش به 23.565 دلار در هر اونس رسید.

حمله تروریستی به فرودگاه کابل که در حال تخلیه اتباع آمریکایی از افغانستان بود ، کمی ترس را در بازار ایجاد کرد ، بازار سهام کمی تضعیف شد و به نوبه خود قیمت طلا را ملایم افزایش داد.

آینده نزولی برای طلا

ادوارد مویا ، تحلیلگر ارشد بازار OANDA به رویترز گفت: « احتمالاً شاهد یکپارچگی مداوم در طلا خواهید بود ، اما احتمالاً تا زمانی که از جکسون هول عبور کنیم، این روند نزولی خواهد بود.»

نشست هم اندیشی فدرال رزرو جکسون  روز گذشته افتتاح شد و جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو در روز جمعه سخنرانی می کند. اگرچه تعداد فزاینده ای از مقامات فدرال رزرو اعلام کرده اند که کاهش قیمت ها می تواند زودتر از آنچه انتظار می رفت آغاز شود ، اما شیوع کرونا در سطح جهان همچنان چشم انداز اقتصادی را تیره می کند و در مورد این دیدگاه تردید ایجاد می کند.

مویا گفت: « بعد از اتمام جکسون هول ، بازار همچنان پیش بینی می کند که فدرال رزرو قصد خرید دارایی های خود را کاهش می دهد ، اما افزایش نرخ بهره را از این امر جدا می کند. افزایش نرخ بهره دوام بیشتری در اقتصاد دارد و از قیمت طلا حمایت می کند.»

gold (1)

افت قیمت بین کوین

کاهش قیمت ارزهای رمزنگاری شده همچنان ادامه دارد،  و در طول 24 ساعت گذشته نوسانات زیادی در بازار ارزهای مجازی حاکم بود.قیمت ارزهای دیجیتال پس از معاملات روز دوشنبه به دلیل رزرو سود زیاد(هنگامی که افراد یا شرکتها دارایی های خود را نقد می کنند تا سود حاصل از سرمایه خود را دریافت کنند.) شروع به کاهش کرد و از آن زمان همچنان ضعیف باقی مانده است. کارشناسان معتقدند که بی ثباتی در تجارت رمزنگاری نیز نتیجه انقضا خرید ماهانه است.

بیت کوین (BTC) ، محبوب ترین ارز رمزنگاری شده جهان ، کمی زیر 47هزار دلار معامله می شود که حدود ۴ درصد افت را نشان می دهد. ارزش بازار ارزهای مجازی به شدت کاهش یافته و به 882 میلیارد دلار رسیده است.

لازم به ذکر است که بیت کوین در روز دوشنبه به بالای 50 هزار دلار رسیده بود و سرمایه بازار آن به 950 میلیارد دلار نزدیک شد.ارزش اتر (ETH) نیز طی 24 ساعت گذشته به شدت کاهش یافته است. این ارز با قیمت 3هزار و 109 دلار معامله شد که بیش از 3 درصد در مقایسه 24 ساعت قبل کاهش داشت. سرمایه بازار اتر به 363 میلیارد دلار کاهش یافته است.

coindesk-BTC-chart-2021-08-26 (3)

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما