پیش بینی بازار ارز در روز تاریخی

سیگنال مهم به قیمت دلار/تغییر آرایش در بازار ارز

کدخبر: 438934
یک خبر منفی روند قیمت دلار را تغییر داد، قیمت دلار در معاملات پشت خط صعودی شد و پیش بینی می شود بازار ارز نیز در روز جاری روند خود را صعودی آغاز کند.

به گزارش اقتصاد نیوز، اعلام یک خبر، قیمت دلار را در معاملات پشت خطی از زندان ۱۰ روزه خلاص کرد. دیشب  در کانال های اطلاع رسانی معامله گران به نقل از وال استریت ژورنال عنوان شد که آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرده است که پس از تعلیق برخی بازرسی‌های این نهاد از فعالیت‌های هسته‌ای ایران، وظایف نظارتی‌اش در این کشور "به طور جدی تضعیف شده است".

با انشار این خبر به یکباره خریدهای دلار در معاملات پشت خطی زیاد شد و اسکناس آمریکایی توانست در معاملات پشت خطی به بالای محدوده ۲۷هزار و ۵۰۰ تومان سرک بکشد. این اتفاق درحالی رخ داد که بازار ارز از دوشنبه هفته گذشته توان نوسان بالای محدوده ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان را از خود نشان نداده بود.

پشت خطی (4)

با توجه به نوسانات شب گذشته می توان انتظار داشت که دلار روز چهارشنبه را با افزایش قیمت آغاز کند. با این حال، در صورتی که اسکناس آمریکایی نتواند خود را بالای محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان تثبیت کند، سودگیری معامله گران آغاز خواهد شد و فشار خریدها  نیز کاهش خواهد یافت. برخی معامله گران باور داشتند که حداقل خبر وال استریت ژورنال موجب خواهد شد که انگیزه فروش در بازار پایین تر بیاید و انتظار اینکه قیمت دلار به زیر کف ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومانی برود، کاهش پیدا کند.

خبر وال استریت ژورنال از این جهت برای بازار مهم بود که می تواند زمینه ساز افزایش فشارها بر کشور و رفتن پرونده ایران به شورای امنیت شود. با این حال،‌ برخی معامله گران باور داشتند که پیش از آغاز دور جدید مذاکرات،‌ دو طرف در حال آخرین تهدیدها برای گرفتن امتیازات بیشتر هستند. این دسته از معامله گران هم چنان اعتقاد دارند که بازارساز در وقت مقتضی قادر است قیمت دلار را با سرعت در جهت کاهشی قرار دهد.

بزرگترین تبلیغ رمز ارزی کارداشیان را در اکو ایران ببینید.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما