جنگ قیمت سکه در مرز 12 میلیون

ریزش پشت خطی در بازار سکه

کدخبر: 440102
اگر حمایت 11 میلیون و 800 هزار تومانی قیمت سکه از دست برود، پیش بینی می شود فشار هیجانی فروش بیشتری به بازار سکه وارد شود.

به گزارش اقتصادنیوز، دیشب در بازار سکه امامی، افت کانالی رخ داد. فلز گران بهای داخلی که در ابتدای روز شنبه توانسته بود با قدرت مرز 12 میلیونی را حفظ کند، ساعت 20  در حوالی 11 میلیون و 970 هزار تومان مورد معامله قرار گرفت. با از دست رفتن مرز 12میلیونی، نگاه سکه بازان به سوی حمایت 11 میلیون و 800 هزار تومان دوخته شد.

Untitled-26

اگر حمایت 11 میلیون و 800 هزار تومانی قیمت سکه از دست برود، فشار هیجانی فروش بیشتری به بازار وارد خواهد شد. با این حال، سکه بازان در هفته های اخیر سعی کرده اند که منطقی تر و آرام تر از بازیگران ارزی رفتار کنند. در نتیجه به نظر می رسد در صورتی که دلار بتواند مرز 27 هزار تومانی را حفظ کند، فلز گران بهای داخلی نیز بتواند حداقل محدوده 11 میلیون و 800هزار تومانی را حفظ کند. درست است که ارزش ذاتی سکه در سطوح بسیار پایین تری قرار دارد ولی بازار در ماه های اخیر در بیشتر مواقع فاصله بالای 2 درصد را با ارزش ذاتی حفظ کرده است.

دیروز ارزش ذاتی قیمت سکه در حوالی 11 میلیون و 580 هزار تومان بود. این به آن معناست که با در نظر گرفتن دو درصد حباب، هم چنان حمایت 11 میلیون و 800 هزار تومان محکم است. البته امروز سکه بازان به روند آغازین طلای جهانی نیز دقت خواهند کرد. در صورتی که اونس طلا خود را به سوی مرز هزار و 800 دلار نزدیک کند، شانس برگشت فلز گران بهای داخلی به بالای مرز 12 میلیون تومان نیز وجود خواهد داشت. با این حال ادامه افت اونس موجب خواهد شد که فشار فروش بیشتری به سکه وارد شود.

پشت خطی (4)2

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما