گزارش نیمروزی بازار طلا، دلار و سکه

حباب منفی قیمت دلار /انتظار سکه پشت مرز حساس

کدخبر: 441344
اقتصاد نیوز : قیمت دلار رشد کرد و بالای مرز 27 هزار و 500 تومان قرار گرفت، اما هنوز حباب قیمتی آن با مقیاس درهم منفی بود. قیمت سکه نیز به مرز 11 میلیون و 800 هزار تومان نزدیک شد.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار آمریکا که ظهر پنج‌شنبه روی 27 هزار و 220 تومان قرار داشت، در شروع معاملات امروز 250 تومان رشد کرد و روی 27 هزار و 470 تومان قرار گرفت. قیمت دلار در ادامه نیز تغییراتی مثبت را به ثبت رساند و بالای 27 هزار و 500 تومان قرار گرفت. قیمت دلار در پایان معاملات نیمه اول روز 27 هزار و 530 تومان بود.

افزایش قیمت دلار در حالی اتفاق افتاد که هفته گذشته عرضه دلار در بازار متشکل رکورد جدیدی ثبت کرد و به مرز 50 میلیون نزدیک شد. اخبار مورد توجه فعالان بازار نیز تم منفی ندارند.

وزارت خارجه آمریکا بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران را در جهت منافع ایالت متحده آمریکا خواند، اما شانسی برای دیدار بین هیئت آمریکایی و ایرانی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل قائل نبود. رشد قیمت دلار در فضای نسبتا مثبت خبری و حجم بالای عرضه می‌تواند نشانه این باشد که انتظارات بلند مدت فعالان بازار به راحتی تغییر نمی‌کند.

حباب قیمت دلار منفی شد

قیمت درهم امارات ظهر امروز در حوالی 7 هزار و 520 تومان بود. با ضرب کردن این رقم در نرخ تبدیل درهم (3.673) عدد 27 هزار و 620 تومان به دست می‌آمد، بر این اساس اندزه حباب قیمتی دلار با مقیاس درهم منفی بود و دلار از این دیدگاه ظرفیت آن را داشت که قدری رشد کند.

بازار ارز

قیمت سکه امامی به مرز حساس نزدیک شد

قیمت سکه امامی ظهر پنج‌شنبه روی 11 میلیون و 710 هزار تومان قرار داشت. قیمت طلای جهانی در روز پنج‌شنبه هفته گذشته افت نسبتا شدیدی را به ثبت رساند و در نهایت روی 1754 دلار قرار گرفت.

قیمت طلا روز جمعه نوسانات محدودی را به ثبت رساند و در نهایت روی همان 1754 دلار ایستاد. با وجود افت قیمت طلای جهانی قیمت سکه تحت تاثیر رشد قیمت دلار در معاملات امروز قدری افزایش یافت و به مرز حساس 11 میلیون و 800 هزار تومان نزدیک شد.

قیمت سکه در شروع معاملات امروز 11 میلیون و 700 هزار تومان بود و در پایان معاملات نیمه اول روز روی 11 میلیون و 750 هزار تومان قرار گرفت. اندازه حباب قیمتی سکه در پایان معاملات نیمه اول روز 3.35 درصد به دست آمد. قیمت سکه برای اینکه مرز 11 میلیون و 800 هزار تومان را در همین سطوح قیمتی برای دلار و طلا پس بگیرد، باید حبابی به اندازه 3.8 درصد می‌داشت که به طرز دراماتیکی بزرگ نبود.

بازار طلای جهانی در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است و قیمت سکه امامی چشم به روند قیمتی دلار دارد، اگر قیمت دلار قدری رشد می‌کرد می‌توانست به سکه کمک کند که مرز 11 میلیون و 800 هزار تومان را پس بگیرد. به هر روی این اتفاق تا پایان معاملات نیمه اول روز نیافتاد.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار در شروع معاملات امروز رشد کرد و بالای 27 هزار و 500 تومان قرار گرفت. قیمت درهم بالای 7 هزار و 500 تومان قرار داشت. اندازه حباب قیمت دلار، منفی بود و قیمت دلار ظرفیت آن را داشت که قدری رشد کند. قیمت سکه امامی رشد کرد و به مرز 11 میلیون و 800 هزار تومان نزدیک شد.

 

تیتر یک
  • اقتصادنیوز بررسی کرد

    اقتصادنیوز اقتصادنیوز: طبق اخبار رسیده شهردار تهران فردا در صحن شورای شهر حاضر خواهد شد، این درحالی است که او روز…

از دست ندهید
بلیط هواپیما