دو سناریو درباره قیمت سکه

نقش معامله گران بزرگ در بازار سکه

کدخبر: 442027
سکه یک بار در اواسط اردیبهشت ماه تا نزدیک محدوده ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی پایین رفت ولی توانست پس از آن به سرعت در مسیر افزایشی قرار بگیرد. سکه بازان در شرایط کنونی باور دارند که بازار تا نقطه ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نیز ارزش ریسک کردن را دارد

به گزارش اقتصادنیوز، بزرگان سکه اجازه نداده اند که فلز گران بهای داخلی زیر محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰هزار تومان تثبیت شود. آن ها در روزهای اخیر بارها در برابر نزول معنادار قیمت سکه مقاومت کرده اند.

در یک سناریو ممکن است، بزرگان سکه نسبت به آینده این فلز گران بها خوشبین باشند یا حداقل انتظار داشته باشند که سکه یک بار به بالای محدوده بالای ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برود. البته سکه در هفته های گذشته چند بار سعی کرد بالای محدوده یاد شده تثبیت شود، ولی به سرعت با فشار فروش مواجه شد.

سناریوی دوم از صحبت های برخی از بازیگران بازار بارها به گوش رسیده است. بر اساس گفته های آن ها، معامله گران احساس نمی کنند که برای نگه داری سکه ریسک زیادی را متحمل  شوند. ‌ سکه بازان تصور نمی کنند که سکه در ماه های آتی افت زیادی را تجربه کند، بنابراین با هراس زیادی وارد بازار نمی شوند.

Untitled-20

سکه یک بار در اواسط اردیبهشت ماه تا نزدیک محدوده ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی پایین رفت ولی توانست پس از آن به سرعت در مسیر افزایشی قرار بگیرد. سکه بازان در شرایط کنونی باور دارند که بازار تا نقطه ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نیز ارزش ریسک کردن را دارد. در واقع بخشی از سکه بازان تصور می کنند که فلز گران بهای داخلی جای زیادی برای افت ندارد ولی اگر قرار باشد افزایش پیدا کند، به سوی کانال های بسیار بالاتری خواهد رفت. مهرماه سال گذشته بود که سکه کانال ۱۶میلیون تومانی را تجربه کرد. معامله گران در واقع در روزهای اخیر بهای ریسکی را می پردازند که از طمع آینده دارند.

پشت خطی2

در صورتی این گروه از ریسک کنندگان موفق خواهند شد که دلار به سوی محدوده های بسیار بالاتری حرکت کند. در شرایط کنونی سکه بازان منتظر شکست محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومانی دلار هستند،‌امری که در روزهای اخیر میسر نشده است.

حباب-01

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما