قیمت بیت کوین و اتریوم کاهش یافت

سال 2022 سال طلاست یا دلار؟

کدخبر: 460322
اقتصادنیوز: فدرال رزرو برای انقباضی کردن سیاست‌های پولی خود برنامه‌ریزی می‌کند، اما تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند در سال آینده یورو با قدرت بیشتری به رقابت دلار بیاید و سال 2022 سال طلا باشد نه سال دلار.

به گزارش اقتصادنیوز قیمت طلای جهانی در پایان معاملات روز گذشته روی 1784 دلار قرار داشت، قیمت طلا در ساعت 12 و 13 دقیقه عصر به وقت ایران 1787 دلار گزارش می‌شد  و تغییرات 24 ساعته شاخص دلار در این مقطع منفی بود. بازدهی خوب قیمت نفت در روزهای اخیر بر قیمت طلا تاثیر مثبت گذاشت، اما از طرف دیگر این باور که گونه جدید ویروس کرونا (اومیکرون) تاثیر جدی بر فرایند رشد اقتصاد جهانی نخواهد داشت به نوعی فراگیر شد و بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا رشد کرد، این امر احتمالا قیمت طلا را تا حدی تحت فشار قرار داد.

بازگشت خرس های بیت کوین/ رشد انفجاری رمزارز تزوس در روز سقوط بازار

سقوط بیت کوین

یورو به کمک طلا خواهد آمد؟

معمولا تغییرات شاخص دلار و قیمت طلا همبستگی منفی دارند، برخی تحلیل‌گران این سوال را مطرح می‌کنند که سال 2022، سال طلاست یا دلار. فدرال رزرو به فکر تسریع تیپرینگ و بعد از آن افزایش نرخ بهره در سال 2022 است، با این وجود باور غالب این است که یورو در سال آینده با قدرت بیشتری به رقابت با دلار خواهد پرداخت و فلر گرانبها در سال 2022 شانس بیشتری دارد.

قیمت بیت کوین و اتریوم کاهش یافت

قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته کاهش یافت و در ساعت 12 و 27 دقیقه عصر به وقت ایران روی 50 هزار و 441 دلار قرار داشت. سرمایه بازار بیت کوین به 953 میلیارد دلار رسیده بود و بیشترین و کمترین قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 3.5 درصد اختلاف داشتند.

تغییرات قیمتی اتریوم نیز در 24 ساعت گذشته منفی بود. قیمت اتریوم روی 4 هزار و 372 دلار قرار داشت و سرمایه آن 518 میلیارد دلار گزارش می‌شد. بیشترین قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته حدود 3.8 درصد از کمترین قیمت آن بیشتر بود.

تیتر یک
  • فولاد پیشران بازار سهام؛

    اقتصادنیوز: امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «سرمایه‌گذاری‌ها»…

از دست ندهید