گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی

سقوط همزمان طلا و بیت‌کوین

کدخبر: 467129
اقتصادنیوز:دیروز بیت‌کوین بیش از ۵ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ، کاهش قیمت طلا پس از انتشار نتایج جلسه فدرال رزرو در دسامبر(آذر/ دی)، که احتمال افزایش زودتر و سریع‌تر نرخ بهره را مطرح کرده بود، رخ داد.

بر اساس صورتجلسه ای که روز چهارشنبه منتشر شد، مقامات فدرال رزرو تاکید کردند، آمار نامناسب اشتغال و تورم بالا در ایالات متحده ممکن است به افزایش سریعتر نرخ بهره نیاز داشته باشد.

در این صورتجلسه تصریح شده است: «شرکت‌کنندگان عموماً خاطرنشان کردند که با توجه به دیدگاه‌های فردی آنها برای اقتصاد، بازار کار و تورم، ممکن است افزایش نرخ وجوه فدرال زودتر یا با سرعتی بیشتر از آنچه شرکت‌کنندگان قبلاً پیش‌بینی می‌کردند، ضروری باشد.»

با این حال بازارها همچنان منتظر اظهار موضع فدرال رزرو در مورد تاثیر نوع اومیکرون هستند. این موضع‌گیری می تواند  در هفته آینده رخ دهد، زیرا پاول قرار است در کمیته بانکی سنا برای نامزدی خود شهادت دهد.

 معاملات آتی طلای در فوریه به 1816.50 دلار رسید که 0.10 درصد در روز افزایش یافت.در اوایل معاملات روز گذشته هر اونس طلا در ماه فوریه(بهمن) به بالاترین سطح روزانه 1830 دلار معامله شد.

gold

کاهش بیت‌کوین به زیر ۴۵ هزار دلار

پس از گزارش‌های فدرال رزرو، بیت کوین به پایین ترین حد یک ماهه سقوط کرد. کاهش ترازنامه این رمزارز ممکن است جذابیت بیت کوین را به عنوان یک پناهگاه تورم تضعیف کند.

این سقوط می‌تواند نشان دهنده آن باشد که مقامات فدرال رزرو در مورد شروع کاهش ترازنامه 8.3 تریلیون دلاری بانک مرکزی ایالات متحده بحث کردند.

Screen Shot 1400-10-16 at 01.07.51

 

تیتر یک
  • تحلیلگران کیتکو پیش‌بینی کردند

    اقتصادنیوز: تحلیلگران و سرمایه‌گذاران،پیش‌بینی می‌کنند طلا در آینده‌ای نزدیک به سطح ۱۸۵۰ دلار برسد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما