تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته آتی + جدول

بازارهای جهانی گوش‌ به‌ زنگ تحولات سیاسی!

کدخبر: 479437
اقتصادنیوز: این روزها بسیاری از بازارهای جهانی تحت تاثیر حمله روسیه به اوکراین قرار گرفته‌اند. همین امر هم سبب شده است که بسیاری از رویدادهای تقویم اقتصادی هفته آتی تحت‌الشعاع خبرهای جنگ اوکراین قرار بگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز ، پس از شوک اولیه تهاجم روسیه به اوکراین که موجب جهش اونس طلا در بازارهای جهانی شد، ارزش این فلز به زیر مرز 1900 دلار در هر اونس سقوط کرد. با این حال تحلیلگران همچنان نسبت به نوسانات گسترده این فلز گرانبها در روزهای آتی هشدار می دهند.

تحلیلگران به وضوح در مورد تحریم ها به عنوان یکی از دلایل عقب نشینی طلا اشاره می کنند و می افزایند که بسیاری از آنها واکنش شدیدتری از سوی غرب را پیش‌بینی می‌کردند.

هفته برای دلار:

انتشار ارقام شاخص PMI تولیدی و غیرتولیدی ISM، تغییر اشتغال غیرکشاورزی ADP، و آمارهای اولیه بیکاری اقتصاد آمریکا از دوشنبه تا پنجشنبه توجه فعالان بازار را به خود جلب خواهد کرد. با این حال، اعلام ارقام حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده برای ماه فوریه در جمعه این هفته می‌تواند بر بسیاری از محاسبات تحلیل‌گران بازار تاثیر گذار باشد.

فارغ از تقویم اقتصادی، اخبار تحولات اوکراین و همچنین اعلام سیاست‌های فدرال رزرو در باره  نرخ بهره در روز جمعه  می‌تواند موجب نوسانات متفاوت در شاخص دلار ارزیابی شود.

از دیگر رویدادهای تاثیرگذار در هفته آتی می‌توان به سخنرانی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا وجروم پاول، رئیس FED که در روزهای میانی هفته برگزار خواهد شد، اشاره کرد.

در هفته منتهی به 25 فوریه، شاخص دلار با 0.55 درصد افزایش به 96.615 رسید.

photo_2022-02-27_17-07-13

هفته برای یورو:

در هفته جاری ارقام شاخص PMI بخش خصوصی برای ایتالیا و اسپانیا و PMI نهایی برای فرانسه، آلمان و منطقه یورو منتشر خواهند شد.

در زمینه سیاست پولی، نتایج نشست ECB در روز پنجشنبه منتشر می شود. با این حال، تأثیر آن ممکن است کمتر از حد معمول باشد. در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین، بانک مرکزی اروپا اعلام کرده است که در روزهای آتی با بررسی جوانب این بحران تصمیمات خود را اعلام خواهد کرد. به نظر می‌رسد که این تصمیمات می‌تواند تاثیرات گسترده‌ای بر بازار داشته باشد.

در هفته‌ای که گذشت، یورو با 0.72 درصد کاهش به 1.1268 دلار رسید.

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی