گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی

سقوط ۷۰ دلاری طلا در روز صعودی بیت‌کوین

کدخبر: 481812
اقتصادنیوز: دیروز قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی 70 دلار سقوط کرد، قیمت بیت کوین نیز با سقوط قیمت نفت 3 هزار دلار افزایش یافت.

به گزارش اقصادنیوز ، اونس طلا پس از ریزش70 دلاری و سقوط به زیر مرز 2000 دلار ، نزدیک به پایین ترین سطوح روزانه معامله شد. این روند همزمان با کاهش 10 درصدی بهای نفت و افزایش  تمایل معامله‌گران به دارایی‌های پرریسک رخ داد.

بخش عمده بازارها در روز چهارشنبه کاهشی شدند. قیمت نفت، پلاتین، نقره، مس، گندم و ذرت کاهش یافت. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با 10 درصد کاهش به 110 دلار رسید، همچنین نفت خام برنت با 11 درصد کاهش به 114 دلار رسید.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار OANDA، در این باره تاکید کرد: نفت خام WTI اکنون 10 درصد کمتر از بالاترین حد ثبت شده در آغاز هفته معاملاتی قرار دارد، اما با توجه به اینکه خطر اختلال در عرضه کوتاه مدت همچنان بسیار بالا است، این عقب نشینی زودهنگام به نظر می رسد. تلاش‌های هماهنگ برای مقابله با بحران جهانی انرژی به کاهش برخی از فشارهایی که دیده‌ایم کمک خواهد کرد، اما کلید ریسک‌پذیری به مدت زمان تهاجم روسیه به اوکراین بستگی دارد.

طلا پس از رسیدن به رکوردهای جدید 2078.80 دلاری در روز سه شنبه نتوانست رشد خود را حفظ کند. معاملات آتی طلای Comex در آوریل با 2.59 درصد کاهش در روز گذشته با 1990.30 دلار معامله شد. ریزش ارزش این فلز گرانبها واکنشی به افزایش ریسک‌پذیزی در وال استریت بود،  با این حال برخی تحلیلگران بر این باورند که این ریزش ممکن است زودهنگام باشد زیرا وضعیت در اوکراین هنوز بسیار پرابهام است.

مویا در ادامه تصریح کرد: «نوسان امروز به دلیل حضور گسترده فروشندگان در غیاب خریداران به وجود آمده است، اما این وضعیت بسیار پیچیده به نظر می‌رسد و باتوجه به بحران حمله روسیه به اوکراین بعید است که در آینده‌ای کوتاه شاهد ایجاد ثبات در بازار باشیم».

gold (1)

مقاومت در مرز ۴۰هزار دلاری

بیت کوین (BTC) در 24 ساعت گذشته تا 10 درصد رشد داشت. بنا به اعتقاد کارشناسان این روند به سبب حضور بیشتر خریداران به فروشندگان مرتبط میدانند. سطح مقاومتی که انتظار می‌رود روند صعودی به‌دلیل تمرکز عرضه موقتاً متوقف شود، در منطقه قیمتی ۴۰هزار تا ۴۵هزار دلار خواهد بود.

Screen Shot 1400-12-18 at 23.42.42

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی