تحلیلگران کیتکو پیش‌بینی کردند؛

توقف طلا در نزدیکی مرز ۲هزار دلاری

کدخبر: 489041
اقتصادنیوز: بر اساس نظرسنجی کیتکو، علیرغم کاهش 20 دلاری قیمت اونس طلا قبل از پایان هفته ، همچنان روند حرکتی طلا در هفته آتی صعودی ارزیابی می‌شود.

 به گزارش اقتصادنیوز ، در هفته معاملاتی پیشین، طلا توانست از سطح مقاومت کلیدی 1975 دلار در هر اونس عبور کند و معاملات آتی طلای ژوئن در بالاترین سطح به 1985 دلار در روز چهارشنبه رسید.  با وجود اینکه قیمت ها در روز پنجشنبه کاهش یافت، معاملات آتی طلا هفته را با 1.2 درصد افزایش به پایان رساند.

اکثر13 تحلیلگر شرکت کننده در نظرسنجی کیتکو اوضاع خوبی را برای طلا در هفته آتی پیش‌بینی می‌کنند. 46 درصد روند طلا را صعودی ارزیابی کردند. 31 درصد این روند را نزولی دانسته و 23 درصد نوسانات اندکی را برای طلا در هفته آتی پیش‌بینی کرده‌اند. 

photo_2022-04-16_12-38-19

وضعیت طلا در بخش پیش‌بینی خرده‌فروشی‌ها بهتر نیز بود. نظرسنجی کیتکو نشان داد که از 1254 سرمایه گذار خرد شرکت کننده در این نظرخواهی، 72 درصد انتظار قیمت های بالاتر، 16 درصد کاهش قیمت دارند. 12 درصد هم نوسانات اندکی را برای این بازار متصور هستند. این بالاترین مشارکت خرده فروشی از 19 نوامبر2021 بود.

بسیاری از تحلیلگران به پیشروی فنی طلا پس از عبور از سطح 1980 دلار در هر اونس اشاره کردند و اظهار داشتند که این نشانه تمایل شدید بازیگران بازار به این فلز است. این مساله می‌تواند همچنان موتور محرکه قیمت ها باشد.

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار SIA Wealth Management در  این باره تاکید کرد:« من نوسانات طلا در هفته آتی را اندکی می‌بینم. هرچند از نظر فنی روند صعودی است، اما با تعطیلات زیاد در چند روز آینده، معاملات ممکن است به طور کلی آرام باشد و ممکن است قیمت نزدیک به 2000 دلار توقف کند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی