گزارش «اقتصادنیوز» از بازار دلار و سکه؛

تاخت‌وتاز سکه در کانال ۲۹ میلیون تومان/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۹ آذر

کدخبر: ۶۱۳۰۶۳
اقتصادنیوز: به دنبال افزایش قیمت اونس طلا، قیمت سکه امامی هم از مرز ۲۹ میلیون تومان عبور کرد. تکنیکال کارها می‌گویند در حال حاضر سکه مرز مقاومتی ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و پس از آن مرز ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد.
تاخت‌وتاز سکه در کانال ۲۹ میلیون تومان/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۹ آذر

به گزارش اقتصادنیوز، بازار طلای جهانی در روزهای اخیر شاهد تاخت‌وتاز قیمت اونس طلا بود است. این فلز زردرنگ از ابتدای فعالیت کاری خود در هفته جاری بیش از ۵۰ دلار افزایش را ثبت کرده است. قیمت طلا شب گذشته در حدود ۲۰۴۵ دلار به فروش رسید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که روز گذشته ترکش افزایش قیمت اونس طلا به بازار سکه داخلی رسید و سکه بازان در سایه تحرکات جهانی با جسارت بیشتری وارد بازار شدند و قیمت سکه امامی یکه‌تازی کرد.

در همین راستا، روز گذشته قیمت سکه امامی باقدرت از کانال ۲۹ میلیون تومان عبور کرد و به ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. این قیمت در مقایسه با روز سه‌شنبه افزایش ۴۰۰ هزارتومانی را نشان می‌دهد.

طبق ادعای معامله‌گران قیمت سکه امامی در معاملات پشت خطی چهارشنبه‌شب در حول‌وحوش ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

بااین‌حال، بازار ارز تهران شاهد نوسان قیمت دلار در یک بازه قیمتی خاص بود و سیگنال صعودی معناداری را به سکه بازان ارسال نکرده است. نرخ دلار در روزهای گذشته در حدود ۵۰ هزار تومان تا ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان در رفت‌وبرگشت بوده است.

تکنیکال کارها می‌گویند در حال حاضر سکه مرز مقاومتی ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و پس از آن مرز ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد. از سوی دیگر محدوده ۲۹ میلیون ۲۰۰ هزار تومان برای سکه از اهمیت زیادی برخوردار است که در صورتی از این نقطه عقب‌نشینی کند احتمال کاهش تا ابتدای کانال ۲۹ میلیون تومان وجود دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید