حال و هوای بازار سکه و طلا به روایت «اقتصادنیوز»؛

بازار متزلزل سکه پس از ریزش دیشب طلا / پیش بینی قیمت سکه امروز 14 آذر

کدخبر: ۶۱۳۹۸۶
اقتصادنیوز: قیمت سکه در معاملات نقدی روز گذشته به فرمان قیمت طلای جهانی حرکت کرد.در بازار امروز سکه بازان روند حرکتی سکه را چگونه پیش بینی کرده اند؟
بازار متزلزل سکه پس از ریزش دیشب طلا / پیش بینی قیمت سکه امروز 14 آذر

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلای جهانی روز دوشنبه دونیمه متفاوت را تجربه کرد.قیمت اونس طلا بامداد دوشنبه به  سمت مرز ۲۱۰۰ دلار خیز برداشت و تا نزدیک محدوده ۲۰۱۴۵ دلار بالا رفت اما در ادامه روز آرایش نزولی به خود گرفت و از بالاترین رکورد خود در اوت ۲۰۲۰ عقب نشینی کرد و در محدوده ۲۰۲۷ دلار قرار گرفت. البته در زمان نگارش این گزارش قیمت طلای جهانی ۲۰۳۸ دلار بود.

فعالان اقتصادی درباره رکوردشکنی طلا می گفتند پس از اظهارات روز جمعه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو معامله‌گران  سخنان پاول زمینه‌ساز چرخش به سمت کاهش نرخ بهره و افت شاخص دلار و بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا تعبیرکردند.

 بازار سکه هم دیروز سکه بازان با شوک روانی قیمت اونس طلا جسارت پیدا کردند. طبق ادعای معامله‌گران قیمت سکه امامی دیروز تقریباً ۱۵۰ هزار تومان گران‌تر از روز قبل معامله شد و به ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیداما عصر دیروز با ریزش قیمت طلا، نرخ سکه هم اصلاح شد و با ۲۹ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به یک شنبه رنج بود.در معاملات پشت خطی دوشنبه شب هم قیمت سکه تا نیمه کانال ۲۹ میلیون تومان پایین آمد. 

پیشکسوت های بازار می گویند حمایت ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای سکه اهمیت زیادی دارد  و درصورتی‌که این حمایت از دست برود احتمال عقب‌نشینی تا مرز 29 میلیون و 200 هزار تومان وجود دارد . از سوی دیگر سکه در حال حاضر مرز مقاومتی ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد که اگر به آن برسد در مرحله بعد برای فتح کانال ۳۰ میلیون تومان تلاش خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی