حال و هوای بازار سکه و طلا به روایت «اقتصادنیوز»؛

آژیر قرمز در بازار سکه/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز 16 آذر

کدخبر: ۶۱۴۴۲۳
اقتصادنیوز: قیمت سکه امامی در دو روز گذشته به واسطه کاهش قیمت طلا جهانی و قیمت دلار، بیش از 500 هزار تومان ارزان شده است.
آژیر قرمز در بازار سکه/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز 16 آذر

به گزارش اقتصادنیوز، بازار سکه در دو روز گذشته شاهد قدرت نمایی جناح کاهشی بود. بررسی ها نشان می دهد پس از آن که قیمت اونس طلا از قله تاریخی خود سقوط آزاد کرد، آژیر قرمز در بازار سکه هم به صدا در آمد. 

به عبارت دیگر، چند روز قبل بود که قیمت طلای جهانی توانست سقف شکنی کند و تا نزدیک مرز 2150 دلار برود اما با نزدیک شدن به این محدوده، سر خورد و ریزش قابل توجهی را ثبت کرد. همین امر موجب هراس خریداران سکه شد و کمتر کسی در سه روز اخیر حاضر شده در موقعیت خرید قرار بگیرد. به این ترتیب، قیمت سکه امامی که در روز دوشنبه هفته جاری با ۲۹ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شده بود روز سه‌شنبه با ۲۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بسته شد. روند کاهشی نرخ سکه به بازار چهارشنبه هم رسید و سکه امامی با کاهش ۱۵۰ هزارتومانی بر روی ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قرار گرفت.در معاملات پشت خطی چهارشنبه شب هم قیمت سکه در حدود 29 میلیون و 200 هزار تومان بود. 

گفتنی است که در حال حاضر قیمت دلار سایه حمایتی خود را از سر بازار سکه برداشته و سکه از ناحیه دلار جانی برای صعود ندارد. به باور آنها اگر پای طلا دوباره بلغزد، این امر می‌تواند زمینه ساز تداوم روند کاهشی قیمت سکه شود.

فعالان اقتصادی معتقدند سکه امامی در حال حاضر مرز ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد و از طرف دیگر در صورتی محدوده ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان را از دست دهد، عقب نشینی تا کف کانال ۲۹میلیون تومان محتمل است. با این حال اگر طلا و دلار امروز مسیر رشد را دنبال کنند این اتفاق می تواند روند کاهشی سکه را تا حدودی تعدیل کند. 

 
 

 

 
 
 
 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید