گزارش «اقتصادنیوز» از بازار سکه و طلا؛

قیمت سکه آماده جهش/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز 2 دی 1402

کدخبر: ۶۱۷۳۸۷
اقتصادنیوز: قیمت طلای جهانی روز گذشته به دنبال افزایش تنش ها در دریای سرخ و احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا صعودی شد و همین موضوع باعث شده که عده ای از سکه بازان به احتمال تداوم رشد قیمت سکه در اولین روز هفته خوش بین شوند.
قیمت سکه آماده جهش/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز 2 دی 1402

 به گزارش اقتصانیوز، در روزهای پایانی هفته قبل قیمت سکه و دلار دو مسیر نامتوازن را دنبال کردند. درحالی‌که قیمت دلار پس از دو ماه و نیم به کانال ۴۹ هزار تومان سقوط کرد سکه بازان با خوش‌بینی به‌احتمال افزایش قیمت طلا آرایش صعودی به خود گرفتند و قیمت سکه امامی با افزایش ۲۵۰ هزارتومانی از مرز ۲۹ میلیون تومان به سطح ۲۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید. با این‌حال در معاملات پشت خطی سکه استراحت کرد و نوسان قابل‌ملاحظه‌ای را ثبت نکرد.

 اما روز جمعه یک اتفاق سکه بازان را نسبت به‌احتمال تداوم صعود قیمت سکه امامی در اولین روز کاری زمستان ۱۴۰۲ امیدوارتر کرد. گفته می‌شود قیمت اونس طلا در معاملات نقدی روز جمعه ترمز بریده و به بالاترین سطح طی سه هفته گذشته افزایش‌یافته است. فعالان اقتصادی معتقدند به دنبال تداوم تنش‌ها در خاورمیانه و به‌تبع آن حمله یمن به کشتی‌ها در دریای سرخ، طلا به پناهگاه امن سرمایه‌داران تبدیل شده است. از سوی دیگر احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در اوایل سال آینده میلادی ارزش دلار و سود اوراق‌قرضه خزانه‌داری آمریکا در سراشیبی قرار داده و موتور محرک قیمت طلای بوده است.

خبر مرتبط
ریزش قیمت دلار در راند آخر پاییز / سکه اوج گرفت

اقتصادنیوز: در این گزارش به بررسی قیمت دلار و سکه در نیمه دوم آذر 1402 پرداخته ایم.

 در حال حاضر فنی‌های بازار بر این باورند که سکه امامی مرز ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد؛ اما اگر مرز ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از دست برود محدوده ۲۹ میلیون تومان و ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای سکه مهم خواهد بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی