گزارش «اقتصادنیوز» از بازار سکه؛

طلا در مرز حساس/ سکه بازان در انتظار روز موعود

کدخبر: ۶۳۰۰۷۸
اقتصادنیوز:طبق اعلام سایت اتحادیه طلا و جواهر قیمت سکه امامی دیروز به یک قدمی کانال ۳۳ میلیون تومان رسید.در معاملات پشت خطی چهارشنبه شب هم سکه نوسان قابل توجهی را ثبت نکرد و رنج شد.قیمت طلا هم در مرز مقاومتی مهمی قرار دارد.
طلا در مرز حساس/ سکه بازان در انتظار روز موعود

به گزارش اقتصادنیوز، بررسی بازار سکه در روز چهارشنبه حکایت از فشار خریداران به بازار دارد‌.آنطور که سایت اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرده‌ قیمت سکه امامی در روز سه شنبه با ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به کار خود خاتمه داد؛ اما روز گذشته جو خرید در بازار حاکم بود و فلز زرد رنگ داخلی با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی به ۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.

البته قیمت سکه در بورس کالا بالاتر از قیمت بازار بود.‌سکه رفاه دیروز با ۳۳ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان بسته شد و به نظر می رسد که یکی از سیگنال های صعودی برای سکه نقدی همیم عامل بوده است.

با این حال قیمت طلای جهانی نوسان قابل توجهی را ثبت نکرد و نزدیک محدوده مقاومتی ۲۰۳۰ دلار در نوسان بود. فعالان بازار معتقدند این مرز برای طلا مهم است و در صورتی که بالای آن تثبیت دهد در گام بعدی محدوده ۲۰۵۰ دلار مهم خواهد بود.با این حال اگر از ۲۰۲۰ دلار عقب نشینی کند در کف کانال یاد شده محدوده ۲۰۰۵ دلار مرز مهمی‌است.

فارغ از طلا و سکه، روز گذشته قیمت تتر وارد کانال ۵۷ هزار تومان شد و به ۵۷ هزارو ۵۰۰ تومان رسید.

در شرایط کنونی سکه بازان در انتظار روز موعود هستند.آن طور که در خبرها آمده مرکز مبادله ایران در تاریخ ۱۳ اسفند ماه ۱۴۰۲ عرضه گسترده سکه را آغاز خواهد کرد.

فعالان بازار می گویند که جناح افزایشی بازار در حال حاضر برای شکست مرز ۳۳ میلیون تومان تلاش خواهد کرد.به عقیده این دسته درصورتی‌که سکه بالای مرز ۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ماندگار شود احتمال رسیدن تدریجی آن به ۳۳میلیون و ۲۰۰ هزار تومان وجود دارد.

اما در مقابل اگر از مرز ۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان عقب‌نشینی کند ممکن است تا نیمه کانال یاد شده پایین برود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید