گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و سکه ؛

قیمت سکه در 2 سناریو؛ شرایط صعود قوی تر است یا نزول؟/پیش بینی قیمت سکه امروز ۷ فروردین ۱۴۰۳

کدخبر: ۶۳۶۷۴۰
اقتصادنیوز:سکه بازان روز گذشته نظاره گر بازار شدند و کمتر کسی در موقعیت خرید قرار گرفت اما در حال حاضر پیش بینی ها در مورد قیمت سکه چگونه است؟
قیمت سکه در 2 سناریو؛ شرایط صعود قوی تر است یا نزول؟/پیش بینی قیمت سکه امروز ۷ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش اقتصادنیوز، روز گذشته روند حرکتی طلا و سکه ناهماهنگ بود؛ در حالی که بازار اونس طلا آرایش صعودی به خود گرفته بود قیمت ها در بازار داخلی ایران بر مدار ثبات بودند. بر این اساس طلای جهانی دیروز با رشد تقریبا ۱۲ دلاری به ۲۱۷۶ دلار رسید.البته در بازار امروز سه شنبه ۷ فروردین ماه اونس طلا در حدود ۲۱۷۱ معامله می شود.

نکته ی جالب معاملات دیروز ثبات سکه امامی بود. سکه بازان روز گذشته نظاره گر بازار بودند و کمتر کسی تمایل به خرید داشت.بنابراین فلز گران بهای داخلی در حدود  ۳۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بسته شد که در مقایسه با روز یکشنبه تغییر نکرده بود.

در شرایط کنونی سکه بازان در مورد بازار سکه سناریوهای مختلفی را مطرح می کنند.دسته ای از آنها می گویند که روند قیمت ها کماکان هیجانی است و بعد از تعطیلات و بازگشایی کامل‌ بازارها قیمت ها به حالت عادی برمی گردد.به گفته این  دسته تا زمانی که بازار به صورت رسمی و کامل فعالیت خود  را آغاز نکند احتمال نوسانی شدن قیمت ها وجود دارد.

از سوی دیگر آن طور که فنی های بازار می گویند معتقدند با توجه به قیمت فعلی سکه، سکه‌بازان امروز مرز مهم ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارند و در صورتی که  بالای این مرز ماندگار شود  احتمال تداوم رشد سکه وجود دارد.

با این حال اگر امروز سکه بازان از مرز ۳۹ میلیون تومان عقب نشینی کنند ممکن است سکه در گلم اول به سمت ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان  و‌ در گام دوم به سمت نیمه کانال یاد شده عقب نشینی کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید