گزارش «اقتصادنیوز» از بازار سکه؛

بازگشت سکه روی دور تند؟/رقابت تنگاتنگ طلا با خاورمیانه/پیش بینی قیمت سکه امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

کدخبر: ۶۴۱۱۸۱
اقتصادنیوز: سکه بازان در معاملات نقدی دیروز شاهد نوسان صعودی قیمت سکه امامی بودند.معامله گران از لیدر شدن اونس طلا در بازار سکه گفتند. امروز کف و سقف قیمت سکه چقدر پیش‌بینی شده است؟
بازگشت سکه روی دور تند؟/رقابت تنگاتنگ طلا با خاورمیانه/پیش بینی قیمت سکه امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش اقتصادنیوز، نگاهی به بازار سکه تهران در معاملات نقدی دیروز(سه شنبه ۲۸ فروردین ماه) حکایت از نوسان صعودی قیمت سکه امامی دارد.

قیمت سکه با گپ مثبت  بیش از ۸۰۰ هزار تومانی آغاز به کار کرد  و بر روی ۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قرار گرفت اما در همان ساعات اولیه تا حدودی کاهشی شد و در واپسین ساعات معاملات با ۴۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بسته شد.حباب سکه  هم در روز سه‌شنبه به هفت میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت طلای آبشده هم که روز گذشته کانال ۱۶ میلیون را از دست داده بود در معاملات پشت خطی با یک نوسان تا میانه‌های کانال ۱۶ میلیون بالا رفت.

البته قیمت طلای جهانی روز گذشته نوسان قابل ملاحظه را ثبت کرد و با رشد ۲۳ دلاری به سطح ۲۳۸۱ دلار رسیده بود.بر همین اساس عده ای از معامله گران معتقد بودند که اونس طلا لیدر بازار سکه شده بود.

 نوسان رفت و برگشتی سکه امامی در شرایطی است که به نظر می رسد بازار در حال فاصله گرفتن از روز‌های هیجانی خود (به شرط عدم انتشار سیگنال منفی جدید) است. البته برخی از فعالان بازار معتقدند با انتشار نخستین اخبار منفی شرایط بازار مجددا هیجانی خواهد شد.

در شرایط کنونی برخی ها باور دارند که کف قیمت سکه در محدوده ۴۰ میلیون تومان است و سقف در مرز ۴۶ میلیون تومان قرار دارد که در هفته گذشته با تشدید تنش های خاورمیانه سکه یکبار به نزدیک آن رسیده است.

تحلیلگران اقتصادی می گویند در شرایط کنونی جناح افزایشی بازار دو مرز ۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و پس از آن ۴۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد.اما اگر کاهشی ها قدرت را به دست بگیرند احتمال عقب نشینی سکه بازان از کانال ۴۳ میلیون تومان وجود دارد. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی