گزارش «اقتصادنیوز» از بازار سکه ؛

طلا ریزش کرد؛ سیگنال جهانی به قیمت سکه/ دلار لیدر بازار سکه می‌شود؟/ پیش بینی قیمت سکه امروز 11 اردیبهشت 1403

کدخبر: ۶۴۳۷۸۳
اقتصادنیوز: در حالی که قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روز گذشته صعودی شد و فعالان بازار درباره افزایش قیمت سکه امامی دلایل مختلفی را مطرح کردند، امروز بازار طلای جهانی با ریزش همراه بود؛ سیگنالی که از منظر معامله گران می تواند بر بازار طلا و سکه تهران اثرگذار باشد.
طلا ریزش کرد؛ سیگنال جهانی به قیمت سکه/ دلار لیدر بازار سکه می‌شود؟/ پیش بینی قیمت سکه امروز 11 اردیبهشت 1403

 به گزارش اقتصادنیوز، بازار سکه که در یک هفته گذشته اشباع فروش شده بود دیروز تغییر فاز داد و با افزایش تقاضا همراه شد. در همین رابطه و بر اساس آنچه سایت اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرده، این فلز گران‌بهای داخلی روز گذشته در حول‌وحوش ۴۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد. به‌عبارت‌دیگر روز دوشنبه سکه امامی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان گران شد.

 فعالان بازار در خصوص کاهش قیمت سکه امامی دلایل مختلفی را مطرح کردند. از منظر این دسته بیش از یک هفته است که تزریق سنگین درهم در بازار ارز و سکه موج کاهشی ایجاد کرد و روز گذشته این اتفاق متوقف شد و همین امر موجب شد اسکناس آمریکایی و به‌تبع آن قیمت سکه تا حدودی جان بگیرد.

 از سوی دیگر قیمت تتر در معاملات صبح با کاهش به ۶۰ هزار و ۴۰۰ تومان رسید؛ اما در ادامه از این سطح با حمایت وارد کانال ۶۱ هزار تومان شد. در ادامه قیمت تتر تا مرز کانال ۶۲ هزار تومان بالا آمد؛ ولی در ورود به این کانال ناکام ماند.

 البته برخی هم معتقد بودند که افزایش قیمت در بازار سکه پولبک بوده و برای اصلاح روند کاهشی نیاز بازار است. اما در مقابل، گروه دیگری بر این باورند که این برگشت قیمت، تغییر روند در بازارهاست؛ به این صورت که بعد از مشاهده قیمت در کف، خریداران وارد بازار شدند.

 در شرایط کنونی شواهد حکایت از آن دارد که قیمت اونس طلا با ریزش 15 دلاری در حدود ۲۳۲۸ دلار معامله می‌شود؛ بنابراین، به نظر می‌رسد سکه بازان امروز  از سمت بازار طلا شانسی برای صعود ندارد.

 در همین حال، تکنیکالیست‌ها تأکید دارند که جناح افزایشی امروز برای رسیدن سکه به مرز ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تلاش خواهد کرد و درصورتی‌که بالای این محدوده ماندگار شود در سناریوی دوم، رسیدن آن به ۴۲ میلیون تومان محتمل است. در غیر این صورت، اگر دلار هم مانند طلا نزولی شود این اتفاق می‌تواند سرعت صعود یکه را کاهش دهد و. سکه به سمت نیمه کانال ۴۱ میلیون تومان عقب‌نشینی کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی