احداث آسمان خراش‌هایی برای مقابله با تغییرات اقلیمی در قطر

کدخبر: 394824
اقتصادنیوز :‌گروهی از معماران بریتانیایی دو آسمان‌خراش برای مقابله با تغییرات آب و هوایی در قطر طراحی کرده‌اند که قرار است چهار ستاره در سیستم ارزیابی پایداری جهانی را از آن خود کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایمنا، مقامات ارشد قطر طی چند سال گذشته تلاش کرده‌اند از طریق نوآوری‌های متعدد، میزان انتشار گاز کربن و اثرات جزایر گرمایی را به حداقل برسانند. آن‌ها در آخرین اقدام خود، گروهی از معماران انگلیسی را به کشور دعوت کرده‌اند تا در این زمینه ایده‌پردازی کنند و قطر را در رسیدن به اهداف توسعه پایدار یاری دهند.

 

mCJ7hGkTP836

معماران شرکت Foster + Partners نیز دو برج ۷۰ و ۵۰ طبقه‌ای در فضایی به مساحت یک میلیون و ۱۰۰ هزار مترمربع طراحی کرده‌اند که قرار است هر یک متشکل از دو آسمان‌خراش باشد که به صورت متقارن در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرد. این آسمان‌خراش‌ها به تمام سیستم‌های فعال و غیرفعال برای به حداقل رساندن مصرف انرژی و اثرات کربن مجهز خواهد بود.

5GM5bzs3coFr

برج‌های جدید قطر که قرار است در یکی از مناطق جدید تجاری مرکز کلانشهر لوسیل احداث شود، میزبان دفاتر کاری برای بانک ملی، بانک مرکزی، سازمان سرمایه‌گذاری قطر و دیگر نهادهای بین‌المللی کشور نظیر شرکت سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات الدیار القطریه باشد. معماران انگلیسی در نظر دارند ساختمان‌های کوچک دیگری نیز در اطراف این آسمان‌خراش‌ها احداث کنند و آن‌ها را به عنوان کافه، رستوران، فروشگاه و مراکز تفریحی و فرهنگی، مورد استفاده شهروندان لوسیلی قرار دهند.

yi0aEWIyTwZo

تمام فضاهای عمومی بین این ساختمان‌ها را نیز گیاهان سبز مقاوم در مقابل کم‌آبی فرا خواهد گرفت و فضاهای سبز در مجموع ۲۰ درصد کل قلمرو را به خود اختصاص خواهد داد.

جالب است بدانید که معماران شرکت Foster + Partners از نصب سیستم‌هایی در سراسر فضای اختصاص داده شده به احداث برج‌ها برای بازیافت آب باران و فاضلاب و استفاده دوباره آن برای آبیاری گیاهان خبر داده‌اند. 

 

تیتر یک
  • پس لرزه های حمله موشکی به تاسیسات نفتی عربستان

    در نخستین روز معاملات جهانی، قیمت نفت پس از اتفاق های ژئوپولیتیک در منطقه خاورمیانه وارد کانال ۷۰ دلار شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما