حجم سرمایه گذاری در مسکن مهر اعلام شد

کدخبر: 425729
اقتصادنیوز :‌معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تاکنون ۲ میلیون و ۶۲ هزار واحد تکمیل شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، احمد اصغر مهرآبادی رئیس سازمان ملی زمین و مسکن در مراسم افتتاح پروژه‌های واحدهای مسکونی که از طریق ویدئو کنفرانس و با دستور رئیس جمهور انجام شد با بیان اینکه از  ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تاکنون ۲ میلیون و  ۶۲ هزار واحد تکمیل  شده است، گفت: از این میزان ۲ میلیون واحد تحویل متقاضیان شده و حدود ۶۲ هزار واحد در حال  تکمیل انشعابات آب، برق و گاز است.

او با بیان اینکه از زمان اسلامی در وزارت راه و شهرسازی حدود ۴۸۰ هزار واحد مسکن مهر به اتمام رسیده است، گفت: بخش اعظمی از این پروژه‌ها تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده است.

مهرآبادی با بیان اینکه در شهر جدید پردیس روند ساخت و تکمیل واحدهای مسکن مهر به سرعت در حال انجام است، گفت:  سهم این شهر از واحدهای مسکن مهر  ۸۴ هزار واحد بوده که ۷۶ هزار واحد آن تکمیل شده است و این در حالی بود که وزیر راه و شهرسازی در ابتدای ورود خود به این بخش تنها  ۳۰ هزار واحد را به اتمام رسانده بود و  ۴۶ هزار واحد در این مدت باقی مانده که تکمیل شده و به متقاضیان تحویل دادند.

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه ۷ هزار میلیارد تومان برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی  و محوطه سازی  این پروژه‌های مسکن مهر هزینه شده  است، افزود: کار بسیار مهمی در اجرای این پروژه‌ها صورت گرفته که تمامی منابع داخلی آن از طریق شرکت عمران شهرهای جدید تامین شده است.

 مهر آبادی توضیح داد: در مورد تامین زمین پروژه‌های مسکن مهر ۵۰ درصد مسکن مهر در زمین‌های دولتی، اراضی دولتی  و در قالب تعاونی‌های مسکن  و همچنین تفاهم نامه‌های سه جانبه ساخته شده است.

او افزود: ۵۰ درصد این پروژه‌ها با استفاده از ظرفیت قانون ساماندهی و عرضه مسکن و اراضی غیردولتی، اشخاص، بافت‌های فرسوده  عمدتا  ساخته شده که در حال بهره برداری است.

 او افزود: یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر هم  توسط خود مردم ساخته  شده است.

 مهر آبادی با بیان اینکه ساخت پروژه‌های مسکن مهر از ۲ محل  تامین اعتبار می‌شود که یک محل آن تسهیلات بانکی و بخش دیگر از طریق  آورده نقدی متقاضیان است، گفت: در این راستا نزدیک ۵۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان توسط بانک‌های عامل تزریق شده و معادل همین میزان هم آورده خود مردم بوده است.

او گفت: در مجموع  ۱۱۰ هزار میلیارد تومان در پروژه‌های مسکن مهر سرمایه گذاری شده که البته  بدون احتساب اراضی دولتی بوده  است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در مورد افتتاح‌های واحد مسکن مهر امروز که تعدادی از آن‌ها در شهر جدید پردیس  بوده است، گفت: افتتاح‌های امروز  شامل  ۲۲ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر بوده که ۷ هزار واحد از آن‌ها  در شهر جدید پردیس  بوده است.

او درباره مشخصات این پروژه‌ها گفت: متراژ این واحدها ۷۵ مترمربع است که با انشعابات و سایر زیربناها به حدود ۱۰۰ متر و در برخی از واحدها هم به ۱۳۰ متر می‌رسد و تمامی آن‌ها دوخوابه هستند.

مهرآبادی در پایان گفت: در ۲ میلیون و ۲۷۰ هزار  واحد مسکن مهر  سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

تیتر یک
  • رصد بازار خودروهای داخلی؛

    اقتصادنیوز: ​تداوم افزایش قیمت دلار در بازار موجب شد تا امروز ۷ آذر ۱۴۰۰ شاهد یکه‌تازی محصولات ایران خودرو در بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما