کدخبر: ۱۰۰۸۵۱ لینک کوتاه

ایران خودرو به دنبال یک شریک غیرفرانسوی است

مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه در حال حاضر به صورت جدی مذاکرات خود را با پژو انجام می دهیم، گفت: ایران خودرو در تلاش است علاوه بر پژو یک شریک غیر فرانسوی نیز داشته باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، هاشم یکه‌زارع در رابطه با آخرین نتایج مذاکرات شرکت پژو فرانسه با ایران‌خودرو برای تجدید همکاری‌ها، اظهار داشت: مذاکرات ایران‌خودرو با شرکت پژو همچنان در حال پیشرفت است اما هنوز به نتیجه نهایی دست پیدا نکرده‌ایم.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر به صورت جدی مذاکرات خود را با پژو انجام می‌دهیم، افزود: البته بنده از همان روزهای نخست مذاکره با پژو اعلام کرده بودم که ایران‌خودرو در تلاش است علاوه بر پژو یک شریک غیر فرانسوی نیز داشته باشد.

مدیرعامل ایران‌خودرو اضافه کرد: در طول این مذاکرات همچنان تاکیدات زیادی بر تحقق پیش‌شرط‌های خود در تجدید همکاری‌ها داریم و به نظر می‌رسد در نهایت به نتایج مناسبی دست پیدا خواهیم کرد.

پیش از این یکه‌زارع در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفته بود: اگر پیش‌شرط‌های ایران‌خودرو برای شرکت پژو از جمله سرمایه‌گذاری، دانش فنی، مرکز تحقیقات مشترک فراهم آید یکی از محصولات مشترک، خودروی 301 خواهد بود.

مدیرعامل ایران‌خودرو با اشاره به اینکه بدون تحقق این پیش‌شرط‌ها نباید به فکر همکاری با شرکت پژو بود، اظهار داشت: ظرف سه سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در گروه خودروسازی ایران‌خودرو با حضور شرکت‌های صاحب‌نام خودروسازی به غیر پژو خواهید بود.

یکه‌زارع با بیان اینکه شرکت‌های خودروساز نباید با مونتاژکاری وابستگی خود را به شرکت‌های خودروساز خارجی افزایش دهند، گفت: اگر در تنظیم قراردادهای جدید روال گذشته انجام شود اقدام چشمگیری در مذاکرات انجام نخواهد شد و همچنان در حد مونتاژکاری خواهیم ماند.

او تصریح کرد: در جلسه اخیر خود با مسوولان پژو اعلام کردیم اگر این پیش‌شرط‌ها فراهم نشود شرکت پژو باید بازار ایران را فراموش کند و آن اشتباه 10 سال پیش که در کنار شرکت ایران‌خودرو یک شرکت فرانسوی نیز در بازار به فعالیت می‌پرداخت تکرار نخواهد شد.