کدخبر: ۱۴۷۵۴۳ لینک کوتاه

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور:

دولت در اطلاع‌رسانی ضعیف است/ نیازمند رسانه فراگیر هستیم

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه «می‌پذیرم که دولت در اطلاع رسانی ضعیف است» گفت: این ضعف باید بر طرف شود. تیم رسانه‌ای دولت در حد انتظار ظاهر نشده است. ‌دولت به یک رسانه فراگیر نیاز دارد.

به گزارش اقتصادنیوز، مجید انصاری ظهر امروز در نشستی خبری درباره دلایل هجمه رسانه‌های مخالف دولت و عملکرد دولت در مقابل این رسانه‌ها خاطر نشان کرد: دستگاه‌های دولتی خدمات بزرگی داشتند که اطلاع درستی درباره آن انجام نشده است. اطلاع رسانی خوب تبلیغات دشمن را خنثی کرده و موجب ایجاد امید می‌شود. البته که برخی دوستان نامهربان داخلی با تمام قوا سعی در مایوس کردن مردم دارند این‌ها دنبال پشیمان کردن مردم از رای به روحانی هستند و واضح‌ترین دستاوردهای برجام را منکر شده و برجام را سند ذلت معرفی می‌کنند. گاهی این رسانه‌ها صحبت مقامات آمریکایی را مستند قرار داده و از آن برای تکذیب اظهارات رئیس جمهور بهره می‌برند.

انصاری هم‌چنین با اشاره به اینکه تیم رسانه‌ای دولت در حد انتظار ظاهر نشده است، گفت: ‌دولت به یک رسانه فراگیر نیاز دارد. شاید یک شبکه صدا و سیما بتواند ساعاتی از برنامه‌های خود را برای اعلام اقدامات دولت در نظر بگیرد. البته که ما با تغییر ریاست صدا و سیما شاهد تغییر رویکرد اطلاع رسانی فعالیت صدا و سیما هستیم که از این جهت از آقای عسکری هم تشکر می‌کنیم. در کنار این باید بدانیم ده‌ها سایت و روزنامه که از بیت المال ارتزاق می‌کنند در حال تخریب دولت هستند. در این بین کسانی که در مجلس نهم بودند هیچ‌گاه نسبت به فسادهای آن دوره اعتراض نکردند اما اکنون فریاد وا اسلام آن‌ها بلند است. البته که دولت در مسیر مقابله با فساد به کمک همه حتی مخالفین هم نیاز دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه درباره تشکیل اتاق فکر دولت هم افزود: ما از آثار تخریب‌ها پی به وجود این تخریب‌ها برده‌ایم. بهترین دلیل برای ورود به این کانون‌ها رفتارهای هماهنگ در موضوعات مختلف است به این گونه که یک موضوع علیه دولت علم شده و سایت‌های مختلفی به صورت سازماندهی شده و حتی با ادبیات یکسان دولت را تخریب می‌کنند. ما اطلاعات دقیقی درباره این اتاق فکرها داریم. آن‌ها خیلی زود استارت انتخابات را زده‌اند و دنبال بداخلاقی و تخریب‌اند. آن‌ها می‌خواهند رئیس جمهور را عصبانی کنند در حالیکه دولت به هیچ وجه وارد این حاشیه‌ها نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، وی در ادامه اظهار کرد: برخی از این تخریب‌ها به دلیل مبارزه دولت با فساد است. با این حال دولت وقت ندارد وارد این حاشیه‌ها شود زیرا برنامه‌های مهمی همچون تحقق اقتصاد مقاومتی را در دستور کار دارد. اقدام این افراد و رسانه‌ها هم غیرقانونی و غیراخلاقی است.

انصاری در پاسخ به این سوال که چه کسانی در این اتاق فکرها حضور دارند، پاسخ داد: من اطلاع دقیقی از حضور افراد در این اتاق‌ها ندارم ولی می‌دانم چنین اتاق‌هایی تشکیل شده است.