کدخبر: ۱۰۰۹۳۱ لینک کوتاه

خرید گندم از کشاورزان به ۲ میلیون تن رسید

مدیر پروژه خرید تضمینی گندم، برنج و چای بانک سپه با بیان اینکه خرید گندم از کشاورزان نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است، گفت: خرید گندم به ۲ میلیون تن و برگ سبز چای به ۴۰ هزار تن رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محسن ملکی ، در پاسخ به میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان گفت: تاکنون یک میلیون و 982 هزار و 148 کیلوگرم از کشاورزان به ارزش 21 هزار و 47 میلیارد و 502 میلیون ریال خریداری شده است.

مدیر پروژه خرید تضمینی گندم، برنج و چای بانک سپه افزود: این میزان گندم از 18 استان کشور خریداری شده است.

وی در پاسخ به روند خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته،‌گفت: در مقایسه میزان خرید 50 درصد و حجم پرداختی صددرصد رشد داشته است.

ملکی گفت: تمام پول گندم‌کاران پرداخت شده است.

* خرید 40 هزار تن چای از چایکاران

ملکی گفت: تاکنون 40 هزار تن چای به ارزش 620 میلیارد ریال چای از چایکاران کشور خریداری شده است.

مدیر پروژه خرید تضمینی گندم، برنج و چای بانک سپه در پاسخ به اینکه آیا پول چایکاران پرداخت شده است، گفت:‌ پول چایکاران در قالب سی‌دی حاوی اطلاعات خرید و همراه با اعتبار آن به بانک تحویل و پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون تمام اطلاعات خرید و اعتباراتی که به این بانک تحویل شده بلافاصله به چایکاران پرداخت شده است.

ملکی در پاسخ به اینکه چایکاران می‌گویند یک ماه است پول فروش چای را تحویل نگرفته‌اند، گفت: بانک سپه بعنوان رابط است و تنها بعد از دریافت اعتبار اقدام به پرداخت می‌کند و تامین اعتبار و چرایی عدم پرداخت باید از سازمان چای کشور سئوال شود.

وی ادامه داد: سیستم پرداخت چای همانند گندم دقیق نیست و تنها اطلاعات را می‌توانیم در قالب سی‌دی از سازمان چای کشور دریافت کنیم، اما درباره گندم سیستم دقیقی وجود دارد که میزان پرداخت و خرید را در هر لحظه نشان می‌دهد.

به گزارش فارس، پرداخت با تأخیر پول چایکاران چندین سال است وجود دارد و همواره مورد اعتراض کشاورزان بوده است.