کدخبر: ۱۵۵۸۲۹ لینک کوتاه

خودروهایی با بیشترین و کمترین افت قیمت

اگر چه خودرو در ایران دیگر یک کالای سرمایه ای به حساب نمی آید و به کالای مصرفی تبدیل شده است اما همچنان برخی دوست دارند خودروهایی خریداری کنند که در صورت نیاز به سرعت بتوان آن را به پول نقد تبدیل کرد.

به گزارش اقتصادنیوز برخی از مشتریان ترجیح می‌دهند خودروهایی خریداری کنند که در زمان فروش با کمترین افت قیمت در بازار روبه‌رو شوند. در این زمینه بسیاری از فعالان بازار عنوان می‌کنند که متقاضی خودروی چینی باید هر نوع افت قیمتی را پس از خرید پذیرا باشد چرا که خودروهای چینی دست دوم نه تنها خریداری ندارد بلکه در هنگام فروش قیمت آنها نیز بسیار افت می‌کند.

در این زمینه این نکته نیز حائز اهمیت است که برخی از خودروها در زمان فروش، به سرعت و با کمترین افت در بازار به فروش می‌رسند ولی برخی دیگر با افت قیمت زیاد و زمان انتظار طولانی خصوصا در نوع دست دوم مواجه می‌شوند.

بر این اساس شاید برخی از مشتریان قصد دارند که خودروی خود را برای چندین سال نگه داشته و یا به نوعی مصرف‌کننده واقعی خودرو باشند که افت قیمت شاید برای چنین مشتری مهم نباشد، حال آنکه برای برخی دیگر از متقاضیان که زود به زود خودروی خود راعوض می‌کنند، خرید خودرویی که در زمان فروش کمترین افت قیمت را داشته و سریع نیز به فروش برسد، بسیار مهم است. حال این سوال برای برخی از متقاضیان مطرح است که چه خودرویی به سرعت قابل نقد شدن است و خریدار هر وقت اراده کند، برخلاف خودروهای چینی می‌تواند آن را تبدیل به پول کند. در این زمینه اگر بخواهیم خودروهای پرطرفدار را نام ببریم، می‌توانیم از شرکت سایپا، خودروی پراید و تیبا، شرکت ایران خودرو، پژوپارس، پژو 206 و تندر 90 و شرکت پارس خودرو هم خودروی ساندروی استپ وی و معمولی را مورد توجه قرار دهیم. اینها خودروهایی هستند که مشتریان برای خرید این خودروها میل و رغبت بیشتری نشان می‌دهند.سایت افکار نیوز چندی پیش در گفت‌وگو با یک کارشناس به افت و خیز خودروهای نو و دست دوم در هنگام فروش پرداخت به‌طوری که این کارشناس تاکید کرده که در خانواده پژو پارس فروش نوع دست دوم مدل معمولی با افت قیمت کمتری مواجه می‌شود.

به‌طور مثال یک خودروی پارس ال ایکس در نوع صفر کیلومتر 5/ 42 میلیون تومان و پارس معمولی 37 میلیون در بازار آزاد به فروش می‌رسند ولی در زمان فروش و با 5 هزار کیلومتر کار کرد پارس معمولی حدود 35 و پارس ال ایکس به قیمت 38 میلیون به فروش خواهند رسید. بنابراین مشاهده می‌کنید پارس ال ایکس افت 5/ 4 میلیونی و پارس معمولی 2 میلیون در زمان فروش افت قیمت خواهند داشت. وی همچنین در مورد خودروهای ایران خودرو اظهار داشته که در خانواده پژو 206 نیز علاوه بر اینکه همین قاعده وجود دارد اما خودروهای هاچ بک نیز در زمان فروش افت قیمت کمتری را نسبت به نوع صندوق دار خواهند داشت، به‌طور مثال پژو 206 هاچ بک تیپ پنج 38.8 و پژو 206 وی8 صندوق دار 39.4 میلیون در نوع صفر قیمت دارند ولی همین خودرو با 3 هزار کیلومتر کار کرد در تیپ 5 به قیمت 37 میلیون تومان و پژو وی 38.8 میلیون در بازار به فروش می‌رسند و بنابراین افت قیمت 206 هاچ بک نسبت به نوع صندوق دار در بازار کمتر است.اما در این گفت‌وگو همچنین عنوان شده که در خانواده تندر 90 نیز آنچه که در بازار دست دوم بهتر خرید و فروش می‌شود، مربوط به نوع دنده‌ای و فول این خودرو است.در خانواده سایپا خودروهای تیبا و تیبا 2 نیز در نوع صفر به خوبی خرید و فروش می‌شوند، ولی در بازار دست دوم تیبای صندوق‌دار وضعیت بهتری را خواهد داشت.