کدخبر: ۱۵۹۷۷۴ لینک کوتاه

تعرفه واردات سیگار در سال ۹۶ مشخص شد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با اشاره به اینکه تعرفه واردات سیگار در لایحه بودجه ۴۰ درصد پیش‌بینی شده، گفت: بررسی لایحه بودجه ۹۶ تا پایان هفته به اتمام می‌رسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ، مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به بررسی مواد هزینه‌ای لایحه بودجه 96 کل کشور در کمیسیون تلفیق بودجه، اظهار داشت: روز گذشته 450 میلیارد تومان برای افزایش اعتبار صندوق رفاه دانشجویی و 550 میلیارد تومان برای افراد معسر با اولویت زمان آنها در نظر گرفته‌ایم. 

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با اشاره به اینکه طبق مصوبه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از محل فروش اموال مازاد غیرمنقول سنوات بازنشستگی و بازخرید کارمندان خود را پرداخت کنند، تصریح کرد: بر اساس مصوبات، متخلفان راهنمایی و رانندگی در صورتی که جرایم خود را تا پایان آذرماه سال 96 پرداخت کنند، مشمول بخشودگی جرایم مازاد می‌شوند.

لاهوتی در مورد مالیات سیگار افزود: تعرفه واردات سیگار 40 درصد و فروش برند خارجی در بازار داخلی با 25 درصد مالیات در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز به موضوع بودجه‌های عمرانی پرداخته خواهد شد، عنوان کرد: به نظر می‌رسد تا پایان هفته مواد هزینه‌ای لایحه بودجه پایان یافته و لایحه بودجه بعد از تعطیلات دهه فجر، در صحن مجلس بررسی و تصویب شود.