کدخبر: ۱۶۰۱۶۰ لینک کوتاه

ولی الله سیف: دلار کارکرد خود را در کشور از دست داد

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه دلار در کشور ما کارکرد خود را از دست داده است، گفت: درصدد تغییر ارز گزارش‌دهی در کشور هستیم و این کار در شرف انجام است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، ولی‌الله سیف در مورد طلب‌های ایران از کشور عمان گفت: به تدریج این طلب‌ها در حال وصول شدن است.

وی در خصوص اعتراض کارشناسان و اقتصاددانان نسبت به سیاست‌های ارزی جدید دولت برای کنترل بازار ارز که گفته می‌شود دولت از سیاست‌های دهه ۷۰ استفاده کرده است، گفت: ما باید امروز ببینیم که نرخ مناسب برای ارز چیست که منجر به رونق اشتغال و تولید شود.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه کارکرد دلار در کشور از بین رفته است، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم اقتصاد و ارز گزارش‌دهی را بر روی دلار بگذاریم، چرا که اثرگذاری دلار از بین رفته است.

سیف با تأکید بر اینکه ما باید با ارزهای دیگر کار کنیم، افزود: باید ببینیم ارزهای کشورهای اصلی که طرف واردات و صادرات ما هستند، چه کشورهایی هستند و نسبت ارز آنها با ریال چیست.

وی تصریح کرد: ما در حال بررسی این موضوع هستیم و بزودی خدمت رئیس‌جمهور در این خصوص گزارشی خواهیم داد تا ارز گزارش‌دهی را در کشور تغییر دهیم و این در شرف انجام است.