کدخبر: ۱۶۲۸۰۶ لینک کوتاه

پایداری قیمت نفت در ۵۵ دلار

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۸ سنت، معادل ۰.۲ درصد افزایش به ۵۵ دلار و ۱۶ سنت رسید.

به گزارش رویترز، در حالی که ارزش دلار از بالاترین رقم چند هفته گذشته فاصله گرفته، قیمت نفت امروز افزایش یافت، اما عدم کاهش تولید نفت روسیه در ماه فوریه که نشان دهنده تبعیت ضعیف از توافق کاهش تولید بود موجب شد تا رشد قیمت ها محدود باشد.

ارزش دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای جهانی روز جمعه از بالاترین رقم 7 هفته گذشته پایین تر آمد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 8 سنت، معادل 0.2 درصد افزایش به 55 دلار و 16 سنت رسید. قیمت نفت برنت در جلسه قبلی یک دلار و 28 سنت، معادل 2.3 درصد کاهش یافته بود.

قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز 7 سنت، معادل 0.1 درصد افزایش داشت و به 52 دلار و 68 سنت رسید. روز پنجشنبه قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا به پایین ترین رقم از 9 فوریه رسیده بود.

پس از اظهارات یک مقام فدرال رزرو آمریکا که موجب شده بود سرمایه گذاران به افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک امیدوار شوند، ارزش دلار آمریکا در روز پنجشنبه افزایش یافته بود.

بر اساس آمارهای وزارت انرژی روسیه، تولید نفت این کشور در ماه فوریه نسبت به ماه ژانویه بدون تغییر در رقم 11.11 میلیون بشکه در روز باقی مانده است. میزان کاهش تولید روسیه نسبت به رقم تولید اکتبر 2016 همچنان در حد 100 هزار بشکه در روز است. این رقم یک سوم رقمی است که مسکو متعهد شده تولید خود را در شش ماهه نخست سال 2017 کاهش دهد.

آمارهای رسمی دولت آمریکا نیز نشان می دهد که میزان ذخایر نفت خام این کشور برای هشتمین هفته متوالی افزایش یافته و به رقم بی سابقه 520.2 میلیون بشکه رسیده است.